środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Łukasz Różański będzie walczył o tytuł Mistrza Świata

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Bokser z Rzeszowa Łukasz Różański stoczy walkę o pas Mistrza Świata w zawodowym boksie federacji WBC. Różański (14-0, 13 KO) skrzyżuje rękawice z Kolumbijczykiem Oscarem Rivasem (28-1, 19 KO). Walka już 13 sierpnia na stadionie Olimpijskim w Cali (Kolumbia)

  O tym, że może dojść do tej walki mówiło się od wielu tygodni. We wtorek 26 kwietnia na oficjalnej konferencji prasowej została potwierdzona. Na konferencji byli obecni obaj zawodnicy. Walka odbędzie się w wadze bridger do 101,6 kg.

  Kolumbijski w październiku zeszłego roku pokonał jednogłośnie na punkty Ryana Rozickiego i zdobył pierwszy w historii boksu pas mistrzowski w limicie 101,6 kilograma.

  Natomiast Łukasz Różański w maju zeszłego roku znokautował już w pierwszej rundzie Artura Szpilkę, co zapewniło wysoką pozycję w rankingu, a po tym, jak numer jeden zestawienia WBC, Rosjanin Jewgienij Romanow został wyłączony z gry przez wojnę Rosji na Ukrainie, Polak otrzymał życiową szansę. Dla boksera Stali Rzeszów będzie to pierwsza na zawodowych ringach walka o mistrzostwo świata.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com