poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Co sprawiło, że Donald Tusk odwiedził Podkarpacie?

  Polecamy

  Kasia Kwolek
  Kasia Kwolek
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wykład lidera PO na Uniwersytecie Rzeszowskim przyciągnął dużą grupę osób. Donald Tusk mówił m.in. o wojnie na Ukrainie, bezpieczeństwie Polski, Unii Europejskiej czy polityce Rosji. Przed wykładem spotkał się z prezydentem miasta Konradem Fijołkiem z którym rozmawiał o unijnych funduszach dla uchodźców z Ukrainy.

  Spotkanie byłego już szefa Rady Europejskiej odbyło się na zaproszenie Koła Naukowego „Paragraf” i Koła Naukowego Prawa Ustrojowego Porównawczego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

  – Ukraina pokazała, że nawet jeśli stoisz na przegranej pozycji, a masz wysokie morale to możesz pokonać takiego giganta jak Rosja. Ukraina już wygrała wojnę informacyjną. Mamy teraz podział jak przed drugą wojną światową co jest dobre, a co złe. Stojąc po stronie Ukrainy, stoimy po stronie dobra w walce ze złem – podkreślił Donald Tusk.

  Źródło: FB Donald Tusk

  Lider PO dodał również, że po doświadczeniach ostatnich kilku lat, można spodziewać się wszystkiego.

  -Szczególnie po doświadczeniu pandemicznym i atakiem Rosji na Ukrainę, my dokładnie od tego momentu mamy prawo spodziewać się wszystkich, nawet najbardziej nieprawdopodobnych scenariuszy – zaznaczył Tusk na Uniwersytecie Rzeszowskim.

  Źródło: FB Donald Tusk

  Wcześniej spotkał się z prezydentem miasta rzeszowskim ratuszu

  – Nie ukrywam, że od dłuższego czasu planowałem wizytę w Rzeszowie – mówił Donald Tusk podczas krótkiej wizyty w rzeszowskim ratuszu.

  Zwrócił się do Konrada Fijołka z zapewnieniem traktowania go jako wyjątkowej rangi partnera w przekonywaniu ludzi o wzajemnym jednoczeniu wtedy kiedy ma się dobry pomysł, kocha swoje miasto, swój kraj.

  Źródło: FB Konrad Fijołek

  -Jest pan symbolem wygranej, która wielu wydawała się niemożliwa. Ale oczywiście nie przyjechałem do Rzeszowa celebrować tego, Pan na pewno zapomniał już o wyborach. Wiemy, jak wygląda dzień pracy w polskich miastach w czasie tego kryzysu, a Rzeszów jest szczególnym miejscem. – dodał lider PO.

  Zapewnił także, że Polska może otrzymać fundusze z Unii Europejskiej na pomoc dla uchodźców.

  – Są fundusze z Unii Europejskiej na pomoc dla uchodźców i Polska może je otrzymać. Niestety samorząd ma tu bardzo małe pole gry, bo partnerem do rozmowy o pieniądzach europejskich w każdym państwie europejskim jest rząd, a nie samorząd. Ja może nie jestem najlepszym adresatem takich próśb do rządu, ale z całą pewnością prezydent Rzeszowa to jest osoba, której musi on posłuchać. Nie może być tak, że miasto, w którym co trzeci mieszkaniec to dzisiaj uchodźca, nie ma pomocy materialnej. Te pieniądze muszą się znaleźć. – mówił.

  Źródło: FB Konrad Fijołek

  Donald Tusk w Korczynie i Krośnie

  Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk swoją dwudniową wizytę na Podkarpaciu rozpoczął w poniedziałek (25 kwietnia) w południe w gospodarstwie ogrodniczym „Boczarowie” w Korczynie. Poruszył tam temat problemów rolników i sadowników.

  Źródło: FB Donald Tusk
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com