25,3 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Wielkanocne śniadanie na przemyskim dworcu kolejowym

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przemyski dworzec był jednym z wielu miejsc w Polsce gdzie do wielkanocnego śniadania mogli zasiąść uchodźcy z Ukrainy. Uroczysty posiłek odbył się z inicjatywy Caritas Archidiecezji Przemyskiej. W niedzielę wierni kościołów wschodnich obchodzili Wielkanoc.

  Wielu naszych ukraińskich sąsiadów obchodzi święta w tym roku z dala od swoich rodzinnych stron, z dala od rodzin. Często goszcząc w polskich domach. Przebywając w punktach recepcyjnych oraz wszelkich miejscach, do których trafili uciekając przed rosyjską agresją.

  W niedzielę minęło dokładnie dwa miesiące od wybuchu wojny na Ukrainie.

  Śniadanie na przemyskim dworcu rozpoczął ks. Artur Janiec – dyr. Caritas Archidiecezji Przemyskiej, następnie głos zabrał Metropolita Przemysko-Warszawski biskup Eugeniusz Popowicz, modląc się w intencji pokoju na Ukrainie. W wydarzeniu wzięła także udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, do Przemyśla przyjechał również marszałek województwa Władysław Ortyl, obecny byli także dowódcy podkarpackich służb, samorządowcy oraz wolontariusze.

  Setki tysięcy naszych sąsiadów obchodzi dziś Święto Zmartwychwstania Pańskiego z dala od swoich domów. Polska stała się miejscem, gdzie wspólnie z nimi siadamy do jednego stołu, modląc się o szybkie zakończenie wojny„- powiedziała wojewoda Ewa Leniart.

  Po zakończeniu spotkania na przemyskim dworcu wojewoda udała się do Korczowej gdzie w Hali Kijowskiej złożyć życzenia świąteczne przebywającym tam obywatelom Ukrainy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -