0,5 C
Rzeszów
sobota, 28 stycznia, 2023
+

  Jak Konrad Fijołek uczcił Dzień Ziemi?

  Polecamy

  Sandra Bożek
  Sandra Bożek
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Dzień Ziemi (znany też jako Światowy Dzień Ziemi) są prowadzone akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.

  Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek świętował Dzień Ziemi wczoraj (tj. 23 kwietnia) wraz z pracownikami firmy Pratt & Whitney, ich rodzinami oraz stowarzyszeniem EKOSKOP. Wspólnie posadzili w bezpośrednim otoczeniu firmy 20 drzew i krzewów.

  Liczba 20 nawiązuje do obchodzonego w tym roku jubileuszu 20 lat prywatyzacji WSK Rzeszów.

  Ostatnim punktem spotkania było „sprzątanie świata”, czyli pozimowe porządki w otoczeniu firmy i przylegającego do niej Rezerwatu Lisia Góra.

  Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Współcześnie podkreśla się, że jest to dzień swoistej równowagi mogącej pomóc w odrzuceniu wzajemnych różnic między ludźmi odmiennych ras i religii. Jako pierwszy z ideą obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi wystąpił John McConnell, na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. Pierwszy raz Dzień Ziemi został ogłoszony 21 marca 1970 r. przez burmistrza San Francisco, Josepha Alioto.

  Z tej okazji sadzi się również drzewa. To konkretne działanie, w które można zaangażować również ręce i serce.

  To od nas zależy, jak wygląda nasze otoczenie!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com