środa, 17 lipca, 2024
+

  Rzeszowska społeczna Rada Kultury zaczyna pracę

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Z dziewięciu osób składał się będzie zarząd Rzeszowskiej Społecznej Rady Kultury działającej przy prezydencie miasta. Na jego czele stanie Ilona Dusza-Kowalska.

  Spotkanie kandydatów na członków zarządu rady odbyło się w środę 20 kwietnia. Spośród 13 osób wybrano do niego 9 osób, a z tej grupy ścisłe trzy osobowe prezydium. Na jego czele stanie Ilona Dusza-Kowalska. Wiceprzewodniczącym rady będzie Bartłomiej Skubisz, a sekretarzem Aneta Adamska-Szukała.

  Skład zarządu uzupełnią: Leszek Kuchniak, Beata Kuman, Krystyna Lenkowska, Barbara Olearka, Bartłomiej Skubisz, Piotr Woroniec oraz Robert Wróbel.

  W Rzeszowie w dziedzinie kultury dzieje się bardzo dużo, mamy mnóstwo imprez i wydarzeń. Liczę, że dzięki współpracy z radą nasze działania będą jeszcze lepsze i uda nam się stworzyć kalendarz niepowtarzalnych wydarzeń. Gratuluję członkom zarządu i bardzo się cieszę, że udało się go wybrać tak sprawnie – powiedziała Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, której podlega kultura

  Wszyscy zebraliśmy się tutaj aby wznieść się poza dziedziny, które reprezentujemy i wspólnie działać na rzecz całej kultury w Rzeszowie. Dobrze się rozumiemy i chcemy pomóc wypracować wieloletnią strategię kultury dla miasta -powiedział Bartłomiej Skubisz.

  Kultura jest kolejną dziedziną, w której powołano w Rzeszowie społeczną radę. Wcześniej w podobny sposób wybrano skład społecznych rad kobiet i sportu. W każdej z nich zasiadają społecznicy, których zadaniem będzie współpraca w władzami miasta w dziedzinach, które reprezentują. Taki model zarządzania Rzeszowem przyjął prezydent Konrad Fijołek, którego celem jest budowa społeczeństwa obywatelskiego, mającego szeroki wpływ na to, co dzieje się w mieście.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com