11 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Rzeszowski Kongres Organizacji Pozarządowych

  Polecamy

  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Organizacje Pozarządowe codziennie pełnią bardzo ważne role społeczne, co szczególnie dało się zauważyć w ostatnim okresie.

  Trzeci sektor (NGO – Non Governmental Organisation, Stowarzyszenia, Fundacje) to przede wszystkim ludzie, którzy widzą i rozwiązują różne problemy występujące w społeczeństwie z poziomu samego problemu, a dzięki temu reakcja na nie jest bardzo szybka i skuteczna.

  Obszary działań Organizacji są bardzo szerokie, m.in.: edukacja, kultura i sztuka, sport, prawo, zdrowie, niepełnosprawności, zwierzęta, turystyka, mniejszości, pomoc humanitarna i wiele innych.

  Z założenia działają  one nie dla osiągnięcia zysku, jednak do ich funkcjonowania potrzebne są fundusze, które wykorzystywane są do opłacenia podstawowych kosztów działalności Organizacji, zatrudnienia pracowników oraz założonych celów statutowych.

  Aby wzmocnić Organizacje Pozarządowe i zwiększyć efektywność ich działań, dostarczyć im wiedzę o możliwościach finansowania ich działalności oraz o dostępnych dla nich narzędziach 23 kwietnia br. organizowany jest Rzeszowski Kongres Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się w budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego – Instytut Pedagogiki na ul. Ks. Jałowego 24.

  Przedstawiciele Organizacji, którzy chcą uczestniczyć w Kongresie powinni zarejestrować się na stronie www.ngo.rzeszow.pl do 20 kwietnia. Udział w Kongresie jest bezpłatny.

  Wszystkie Organizacje, które są zarejestrowane na Kongres, będą otrzymywać na bieżąco istotne informacje dotyczące wydarzenia.

  Prelegentami podczas Kongresu będą:
  – Andrzej Burnat – Urząd Miasta Rzeszowa,
  – Iwona Szczęch – Platforma NGO,
  – Maciej Kunysz – Europejski Komitet Ekonomiczno – Społeczny,
  – Barbara Borowiec – RARR,
  – Patricia Mitro – Rzeszowska Rada Kobiet, Podkarpacka Rada Programowa Kobiet,
  – Remigiusz Kijak – Uniwersytet Rzeszowski – Katedra Badań nad Niepełnosprawnością,
  – Wojciech Kaczmarczyk – Narodowy Instytut Wolności,

  W trakcie Kongresu zaplanowana jest również część dyskusyjna, aby przedstawiciele Organizacji Pozarządowych omówili występujące potrzeby oraz ustalili kolejne wydarzenia wspierające trzeci sektor w Rzeszowie.

  Kongres jest objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa.

  Organizatorami Kongresu są Fundacja Projektanci Biznesu, Instytut Kariery Przedsiębiorczości i Rozwoju przy współpracy z Rzeszowską Radą Działalności Pożytku Publicznego.

  W niedzielę 24 kwietnia odbędą się Rzeszowskie Targi Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -