-0,1 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  Nowe tereny rekreacyjne na os. Krakowska-Południe

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na osiedlu Krakowska Południe planowana jest rozbudowa terenów rekreacyjnych. Place zabaw, ścianka wspinaczkowa m.in z takich elementów infrastruktury już niedługo będą mogli korzystać mieszkańcy.

  Tereny zielone na jednym z największych rzeszowskich osiedli rozciągają się między ulicami Zbyszewskiego, a Lewakowskiego. Składa się na nie oprócz roślinności wiele elementów:

  • ścieżki piesze i rowerowe,
  • scena plenerowa,
  • place zabaw,
  • górka saneczkowa.

  W tym roku zostanie wykonany kolejny etap rozbudowy osiedlowych terenów rekreacyjnych. Zaplanowano m.in. rozbudowę sieci ścieżek spacerowych, montaż dodatkowego oświetlenia. Wybudowane zostaną także dwa nowe place zabaw.

  Pierwszy z nich, przeznaczony dla dzieci starszych będzie składał się z dwóch dużych zestawów zabawowych.

  Na drugim pojawi się ścianka wspinaczkowa o nieregularnym kształcie, przypominającym bramę. Jej powierzchnia ma imitować naturalną rzeźbę skalną. Ścianka ma mieć wysokość do 3 metrów i długość do 6 metrów. Zamontowana zostanie również siłownia plenerowa, stoły do gry w tenisa stołowego, oraz szachy.

  Przetarg na wybór firmy, która rozbuduje tereny rekreacyjne na osiedlu Krakowska-Południe już trwa. Inwestycja będzie gotowa w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com