9,9 C
Rzeszów
sobota, 1 kwietnia, 2023
+

  Konkursy z okazji Dnia Matki w gminie Raniżów

  Polecamy

  Dorota Grochala
  Dorota Grochala
  Dziennikarz obywatelski - portalu Kurier Rzeszowski
  - Reklama -

  Z okazji Dnia Matki gmina Raniżów przygotowała dla dzieci i młodzieży szkolnej dwa wyjątkowe konkursy.

  Pierwszy z nich to V Gminny Konkurs Piosenki „Z dedykacją dla mojej Mamy”. Mogą wziąć w nim uczniowie przedszkoli i szkół podstawowych, a podzielony jest on na cztery kategorie wiekowe:

  – przedszkole i klasy „0”,

  – klasy I-III,

  – klasy IV-VI,

  – klasy VII-VIII.

  Akceptowane są tylko występy solowe. Preferowane utwory przygotowane przez uczestników powinny wiązać się z tematyką Dnia Matki, ale mogą również dotyczyć rodziny, bliskości, miłości i ciepła rodzinnego w różnym ujęciu tego tematu. Maksymalny czas trwania występu to 4minuty. Uczestnicy korzystać mogą z podkładu muzycznego lub z własnego akompaniamentu. Do kryteriów oceniania należą: dobór repertuaru, umiejętności wokalne, pomysłowość i prezentacja. Na zdobywców miejsc I-III i wyróżnień czekać będą nagrody rzeczowe.

  Konkurs odbędzie się w siedzibie GOKSiR Raniżów w dniu 21 maja o godz 9:00, zgłoszenia zaś składać można do 16 maja do godz. 15:00. Karta zgłoszeniowa dostępna jest pod adresem https://www.facebook.com/661467220652020/posts/2553735331425190/

  Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych z terenu gminy Raniżów.

  Drugim konkursem jest konkurs plastyczny „Portret mojej mamy”.

  Również skierowany jest on do uczniów przedszkoli i szkół podstawowych i podzielony na cztery kategorie wiekowe:

  – przedszkole i klasy „0”,

  – klasy I-III,

  – klasy IV-VI,

  – klasy VII-VIII.

  Temat prac plastycznych to portret własnej mamy, w dowolnej interpretacji dziecka. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę. Prace mogą być wykonane techniką dowolną, jedynym warunkiem jest to, by były w płaskiej formie, a format pracy nie przekraczał rozmiaru A3. Każda praca powinna zostać opatrzona metryczką zawierającą imię i nazwisko twórcy, wiek, klasa i numer telefonu kontaktowego.

  Ostatecznym terminem dostarczenia prac do Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie jest 23 maja, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 26 maja w siedzibie GOKSiR Raniżów. Karta zgłoszeniowa dostępna jest pod adresem https://www.facebook.com/661467220652020/posts/2553733178092072/

  Do udziału zapraszamy wszystkie zainteresowane dzieci i młodzież z terenu gminy Raniżów.

  Uczestnikom obu konkursów życzymy powodzenia i dużej ilości natchnienia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com