0,9 C
Rzeszów
piątek, 3 lutego, 2023
+

  The FoxCats czyli rzeszowski Rock&Roll

  Polecamy

  Antonina Czartoryska
  Antonina Czartoryska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Mają gitarę, bas, perkusję, ciemne okulary i dłonie rozpalone żarem. Kiedy ktoś znajdzie się w ich pobliżu, zostaje porwany do tańca do utraty tchu. O kim mowa? Oczywiście o rzeszowskim zespole The FoxCats, który już 7 kwietnia zaprezentuje swój drugi teledysk. Tym razem, muzycy zabierają nas w podróż w czasie w rytm utworu „Jeden dzień”. Telewizja Rzeszów objęła patronatem to wyjątkowe przedsięwzięcie.

  Kryminalne zagadki Rzeszowa

  Teledysk do utworu jeden dzień powstał w wyjątkowych okolicznościach. Klimatyczne mieszkanie w starej kamienicy w centrum miasta, niczym wehikuł, przeniosło uczestników planu zdjęciowego w czasie – prosto do lat osiemdziesiątych XX w. I choć na pierwszy rzut oka mamy do czynienia z wesołą prywatką i atmosferą niczym u cioci na imieninach, to niebawem orientujemy się, że jesteśmy świadkami na miejscu zbrodni…
  Kto jest sprawcą? Jakie intrygi i sekrety skrywają goście? Oglądając teledysk The FoxCats możemy poczuć się niczym porucznik Borewicz!

  Materiał powstał dzięki zaangażowaniu fanek i fanów zespołu, którzy m.in. wcielili się w role aktorek i aktorów, przygotowali scenografię, kostiumy oraz charakteryzację.
  Wśród nich znaleźli się zarówno amatorzy, jak i osoby, na co dzień występujące i pracujące w Teatrze Maska w Rzeszowie.
  Za realizację audio-wideo odpowiadał Patryk Mateja wraz ze swoim studiem nagraniowym Ashtone Studio, natomiast sesję zdjęciową oraz fotograficzny reportaż o kulisach powstawania teledysku stworzyli Michał Drozd I Andrzej Pado.

  The FoxCats – muzyczni podróżnicy w czasie

  Choć początki pandemii to trudny czas dla artystów, w tym przypadku było inaczej. Zmuszeni do migracji zarobkowej przyjaciele, po długich dniach pracy w norweskiej przetwórni ryb, zasiadali wieczorami, aby wspólnie grać rock’n’rolla. W tak nietypowy sposób, na przełomie 2020 i 2021 roku powstał zespół the FoxCats. W lipcu 2021 do zespołu dołączył perkusista Kodżo i w tym trzyosobowym składzie od sierpnia 2021 zagrali kilkanaście koncertów w klubach, pubach, GOKach oraz podczas eventów m.in. w Rzeszowie, Lublinie czy Warszawie.
  Ich muzyka to prawdziwy wehikuł czasu. Czerpią inspiracje głównie z muzyki lat 50-tych oraz 60-tych i choć działają od roku, stworzyli autorski materiał, który spokojnie zapełniłby dwa albumy.

  Zespół tworzą:

  Mateusz Pleśniak – gitara, wokal

  Jarosław Bocek – gitara basowa, wokal

  Konrad Wąsacz – perkusja

  Członkowie zespołu udzielają się również w innych inicjatywach artystycznych na terenie Rzeszowa i Podkarpacia. Regularnie prowadzą jam session w Pubie Spółdzielczym – wydarzenie zrzeszające rzeszowskich muzyków (zarówno amatorów jak i doświadczonych artystów), angażują się w kulturalne życie społeczności gminy Błażowa, występują wraz z innymi lokalnymi muzykami – np. z Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraczkowej.

  Aby być na bieżąco z twórczością The FoxCats warto obserwować ich profile na Facebooku, Instagramie i YouTube:


  https://www.facebook.com/TheFoxCats

  https://www.instagram.com/the_foxcats/

  ????????????????
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com