czwartek, 1 czerwca, 2023
+

  Fotografia w Rzeszowskich Piwnicach

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Rzeszowskich Piwnicach dzisiaj odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia poświęcone fotografii. Wystawa fotografii otworkowej OFFO Objazdowe, oraz pokaz filmu „Helmut Newton – Piękno i Bestia” w ramach cyklu KINO O FOTOGRAFII 2022.

  WYSTAWA O FOTOGRAFII OTWORKOWEJ OFFO OBJAZDOWE

  OFFO Objazdowe 2021, to wystawa przeglądowa prezentująca jedną pracę każdego autora biorącego udział w IX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej.

  Na wystawie będzie można zobaczyć prace ponad 50 artystów pochodzących z 11 krajów m.in. Polska, Belgia, Niemcy, Czechy, Wielka Brytania, Szwecja, Niderlandy czy Argentyna.

  Wernisaż wystawy odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 20:00
  Wystawa potrwa od 7 do 28 kwietnia.

  Wstęp na wystawę 5 zł (darmowe wejście przy zakupie biletu na zwiedzanie Rzeszowskich Piwnic)

  fot. Materiały Rzeszowskich Piwnic

  Wszystkie fotografie prezentowane na wystawie wykonane są w technice fotografii otworkowej, jednej z najstarszych technik fotograficznych wykorzystującej pierwowzór aparatu fotograficznego – camera obscura. Urządzenie to najczęściej konstruowane jest samodzielnie przez artystów chociażby z pudełka czy puszki. Jeden element jest niezmienny mały otworek przez który wpadają promienie światła.

  Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej OFFO to impreza cykliczna (biennale), która nie ma odpowiednika w polskim środowisku fotograficznym, a znana jest także poza granicami kraju.

  Wystawy festiwalowe i pofestiwalowe były eksponowane też poza obszarem Górnego Śląska (m.in. Alwernia, Chojnice, Częstochowa, Jelenia Góra, Stary Sącz, Zielona Góra, Wrocław).

  fot. Materiały Rzeszowskich Piwnic

  W ramach wystawy fotograficznej przewidziana jest również projekcja filmu Helmuta Newtona „Piękna i Bestia” W ramach tegorocznej edycji Kina o Fotografii 2022

  Kiedy: czwartek, 07/04/2022
  Miejsce: Rzeszowskie Piwnice (sala projekcyjna)
  Start: 19:00
  Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona

  fot. Materiały Rzeszowskich Piwnic

  Geniusz fotografii? Wizjoner z piekła rodem? Zwykły skandalista? Kim był Helmut Newton, autor kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów, którego prace publikowały najważniejsze magazyny modowe: Vouge, Harper’s Bazaar, Stern, Playboy. Sposób, w jaki portretował kobiety, nadal prowokuje do pytania: czy były one podmiotami, czy przedmiotami?

  Zaskakujący obraz Helmuta Newtona ujawniają fotografowane przez niego top modelki, gwiazdy i aktorki. Catherine Deneuve, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Claudia Schiffer – portretowane portretują i odkrywają przed nami prawdę.

  Film „Helmut Newton – Piękno i bestia” nie ogranicza się wyłącznie do prezentacji sylwetki słynnego fotografa. Rozpatrywanie jego twórczości przy uwzględnieniu historycznego kontekstu sprawia, że film pozostaje aktualny w obliczu obserwowanych przemian społecznych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com