26,8 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Doniesienia o gwałtach i torturach na dzieciach na Ukrainie

  Polecamy

  Antonina Czartoryska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W miejscowości Irpień na Ukrainie znaleziono ciała dzieci poniżej 10 roku życia ze śladami gwałtu i tortur – napisała we wtorek na Facebooku ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa. Rzeczniczka poinformowała również o znalezieniu innych ciał cywilów.

  Irpień – miasto w obwodzie kijowskim, które przed wojną liczyło ok. 62 tyś. mieszkańców. W wyniku działań wojennych, zostało zniszczone ponad połowa miasta.

  Znaleziono ciała mężczyzn z zawiązanymi rękoma

  Ludomyła Denisowa przekazała informację o ciałach odnalezionych na terenie bazy turystycznej Prolisok w obwodzie kijowskim. W miejscu tym, służącym jako teren obozów letnich dla dzieci, przez trzy tygodnie – jak podała Denisowa – stacjonowały oddziały rosyjskie.

  „W piwnicy znaleziono trupy pięciu mężczyzn z rękoma związanymi na plecach. Byli torturowani, a potem zabici z zimną krwią” – napisała rzeczniczka na komunikatorze Telegram.

  Według słów rzeczniczki we wsi Wiktoriwka w obwodzie czernihowskim wojska rosyjskie „przetrzymywały ludzi w piwnicy jako zakładników”. Byli to „ludzie w różnym wieku, od starszych do noworodków” – napisała Denisowa. Miejscowość Wiktoriwka była okupowana przez 25 dni.

  „Nawet dla nabrania wiadra wody ludzie wyprowadzani byli pod konwojem. Nie dawano żadnych lekarstw nawet tym, których życie zależy od preparatów. Człowiek chorujący na astmę zmarł, jego ciało pochowano w lesie” – napisała rzeczniczka.

  Rzeczniczka poinformowała także o zidentyfikowaniu w rejonie konotopskim w obwodzie sumskim.

  „Co najmniej trzech zakatowanych cywilów ukraińskich”. W tych miejscach stacjonowały wcześniej wojska rosyjskie – dodała rzeczniczka.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -