poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Program wsparcia niepełnosprawnych dzieci. W Rzeszowie rusza nabór wniosków

  Polecamy

  Monika Służały
  Monika Służały
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszów w roku 2022 przystąpił do realizacji programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa w formie pobytu dziennego” – edycja 2022. Wnioski w sprawie przystąpienia do programu można już składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 26.

  Program skierowany jest do dzieci posiadających orzeczenie o niepełnosprawności sprzężonej/złożonej lub wymagających wysokiego poziomu wsparcia, czyli dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji, stale przebywającego w domu, czyli nie korzystającego z ośrodka wsparcia lub placówek pobytu całodobowego.

  Celem programu jest wsparcie uczestników w wykonywaniu czynności dnia codziennego, poprawa funkcjonowania w życiu społecznym oraz przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com