16 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa do rewitalizacji

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wiosną tego roku rozpocznie się odnawianie Ogródka Jordanowskiego, który znajduje się przy ul. Reformackiej i Unii Lubelskiej.

  Projekt przygotowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie przewiduje modernizację placu zabaw i ustawienie nowych atrakcji takich jak np. wieża ze ślizgami, zjazd linowy, bujaki, huśtawki, głuchy telefon, dzwonki. W ogródku posadzone zostaną nowe roślinnych m.in. parzydła leśne, tawułki Arendsa, turzyce japońskie, bergenie sercolistne, świecznice proste, dąbrówki rozłogowe. Częścią tego zadania będzie także ustawienie parkletów. W ogródku pojawi się także biblioteczka plenerowa.

  fot. UM Rzeszów

  Przetarg na wybór wykonawcy tego zadania już trwa. Prace rozpoczną się wiosną. Inwestycja ma być gotowa w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

  Rewitalizacja Ogródka Jordanowskiego to kolejne zielone zadanie, które będzie realizowane w tym roku w Rzeszowie. Trwa już przetarg na stworzenie ogrodu kieszonkowego przy ul. Kurpiowskiej na os. Pobitno. Kolejne ogrody powstaną m.in. przy al. Sikorskiego i w rejonie ulic Starzyńskiego i Brydaka.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -