25,7 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Szkoły z Podkarpacia grają o kolorowe laboratoria

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Aż 158 szkół podstawowych z całej Polski dołączyło do najnowszej edycji programu społecznego „Koloratorium”. Za nami już pierwszy etap akcji – znamy 30 placówek, które wykonując kolejne konkursowe zadania i zdobywając punkty w rankingu, przeszły do finałowego etapu. Wśród nich są szkoły z Podkarpacia. Do zdobycia są nowoczesne pracownie biologiczno-chemiczne i inne atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 250 000 zł.

  Program „Koloratorium” już na dobre wpisał się w kalendarz aktywności szkół podstawowych z małych miejscowości w całej Polsce. Wyjątkowa akcja pozwala wprowadzić szkolne lekcje chemii i biologii na jeszcze wyższy poziom, daje uczniom możliwość odkrywania i rozwijania pasji do przyrody, a nauczycielom dostarcza inspiracji oraz ciekawych konspektów edukacyjnych. Zwycięstwo w konkursie to dla placówek edukacyjnych nie tylko atrakcyjne nagrody, lecz także powód do dumy i doskonała szansa na ogólnopolską promocję.

  Za nami runda zasadnicza programu, która trwała do 18 marca br.– awansowało do niej 30 szkół z największą liczbą punktów w rankingu. Szkoły zbierały punkty za wykonywanie różnorodnych aktywności, m.in. przeprowadzanie lekcji na podstawie konspektów z „Koloratorium” czy też zorganizowanie wydarzeń w ramach szkolnego lub domowego laboratorium zdrowia. Premiowany punktowo był także udział uczniów z danej placówki w konkursie indywidualnym, gdzie do zdobycia jest 10 hulajnóg elektrycznych.

  Teraz przed 30 szkołami etap finałowy, gdzie ich zadaniem jest przygotowanie krótkiego filmu nawiązującego do tematyki programu. Wielki finał „Koloratorium” odbędzie się 1 czerwca br., w Dzień Dziecka, kiedy to poznamy zwycięskie szkoły, w których powstanie 10 w pełni wyposażonych, nowoczesnych laboratoriów biologiczno-chemicznych.

  Szkoły z Podkarpacia, które awansowały do wielkiego finału „Koloratorium”:

  • Zespół Szkół w Pustyni
  • Niepubliczna Szkoła w Błędowej Zgłobieńskiej
  • Szkoła Podstawowa im. Rodziny Łubieńskich w Zasowie Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mroczki w Górze Motycznej
  • Zespół Szkół Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Pustkowie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Skopaniu
  • Zespół Szkół w Zawadzie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Pustkowie-Osiedlu
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Monte Cassino w Stasiówce
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Młodowie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Bachórcu

  Lista 30 wszystkich szkół, które przeszły do finałowego etapu jest dostępna na Facebooku „Koloratorium”: https://www.facebook.com/KoloratoriumSniezki

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -