26 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Puchar Polski dla Developresu!

  Polecamy

  Piotr Litewski Jr.
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Drużyna prowadzona przez Stephana Antige rozgrywa fantastyczny sezon. Rzeszowianki zdobyły najpierw Superpuchar, a teraz sięgnęły po Puchar Polski.

  Dotychczasowe mecze między Developresem, a Legionovią, kończyły się w tie-breakach, toteż kibice liczyli na zaciętą rywalizację w walce o trofeum. Pierwszy set był niesamowicie wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalkom na tyle, by spokojnie dograć seta, jednak w decydującym momencie to siatkarki Developresu pokazały swoją wyższość, wygrywając 25-23.

  fot. Developres FB

  Drugą odsłonę spotkania lepiej zaczęły rzeszowianki. Mimo kilkupunktowego prowadzenia drużyna Legionovii zdołała odrobić straty. Przy stanie 19-19 niesamowitą serią punktową popisały się siatkarki z Rzeszowa, zdobywając 6 kolejnych punktów, nie tracąc przy tym żadnego.

  Ostatnia partia była bardzo podobna do poprzedniej. Kilkupunktowe prowadzenie „Rysic”, odrobienie części strat przez Legionovię i kolejna niesamowita, tym razem ośmiopunktowa seria zagrywek Jeleny Blagojevic, która praktycznie rozstrzygnęła losy tego finału.

  Dla Developresu jest to pierwszy Puchar Polski w historii klubu. Wszyscy życzymy im wielu sukcesów i zapełniania klubowej gabloty kolejnymi pucharami .

  fot. Developres FB

  Developres Rzeszów – Legionovia Legionowo 3:0 (25-23, 25-19, 25-18)

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -