czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Wojewoda podziękowała wolontariuszom oraz organizacjom za pomoc humanitarną dla uchodźców

  Polecamy

  Maja Sokołowska
  Maja Sokołowska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Minął miesiąc od wybuchu wojny na Ukrainie. W działania pomocowe wciąż zaangażowani są przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej oraz wolontariusze. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podziękowała organizacjom za dotychczasową pomoc humanitarną.

  Ewa Leniart, podczas konferencji 24 marca w Przemyślu, podsumowała dotychczasową współpracę administracji rządowej z organizacjami pozarządowymi. Wspomniała, że pomocy wciąż udzielają wolontariusze, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej. O swoich doświadczeniach mówili podczas spotkania z mediami dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej ks. Artur Janiec, dyrektor Podkarpackiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża Maciej Maruszak oraz przewodniczący przemyskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce Igor Horków.

  Dzisiaj chciałabym w sposób szczególny podziękować wszystkim wolontariuszom. Mam tu na myśli także oddolne inicjatywy mieszkańców Polski i mojego regionu, którzy z wielką pasją, z oddaniem, z sercem na dłoni przyjmowali uchodźców, którzy uciekali przed wojną do naszej Ojczyzny, ale też chcę wyrazić szczególne słowa uznania trzem kluczowym organizacjom pozarządowym, które od pierwszych godzin tego exodusu były, wraz z służbami państwowym, na posterunku – na granicy państwa, w punktach recepcyjnych

  – dodała podczas konferencji wojewoda Ewa Leniart.

  Fot: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

  Słowa uznania i podziękowania wojewoda skierowała do  Caritas Polska z księdzem dyrektorem Marcinem Irzyckim na czele, ale przede wszystkich do organizacji, które są właściwe dla terenów diecezji znajdujących się na obszarze województwa podkarpackiego.

  Wojewoda dodała, że Caritas Polska i Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Rzeszowskiej i Zamojsko-Lubaczowskiej skutecznie realizują – we współpracy z służbami wojewody – działania związane z pomocą humanitarną dla Ukrainy.

  Wojewoda mówiła także o ogromnym zaangażowaniu Polskiego Czerwonego Krzyża, nieustannej gotowości do niesienia pomocy i wielu formach wsparcia udzielanych w zakresie transportów humanitarnych, zabezpieczenia medycznego i działalności punktów recepcyjnych.   

  Jak podkreślił dyrektor Podkarpackiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża Maciej Maruszak, PCK – zgodnie ze swoją misją – zaangażowany był od samego początku w pomoc osobom, które przekraczały granicę i szukały schronienia na terenie Rzeczypospolitej.

  Na miejscu cały czas pracują wolontariusze – nie tylko z podkarpackiego oddziału PCK, ale także wolontariusze PCK z całego świata. Chciałbym podziękować tym osobom, które zechciały się zaangażować w pomoc narodowi ukraińskiemu, za wsparcie osobowe oraz wielkie serce – powiedział Maciej Maruszak. – Apeluję o to, aby wolontariusze, którzy chcą tu przybywać, skorzystali z wcześniejszej rejestracji. Bardzo ułatwi nam to organizację i koordynację działań pomocowych 

  – Dodał.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com