18,2 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Otwarcie przychodni CM Medyk dla Uchodźców z Ukrainy na terenie Politechniki Rzeszowskiej

  Polecamy

  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  W środę 23 marca nastąpiło uroczyste otwarcie przychodni CM Medyk dla Uchodźców z Ukrainy, która zlokalizowana została na terenie Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w budynku przy ul. Podkarpackiej 1 w Rzeszowie.

  W placówce dla dzieci i dorosłych przyjmować będzie personel medyczny z Ukrainy z różnymi specjalizacjami: lekarze rodzinni, internista, laryngolog, okulista, pediatra, alergolog, pulmonolog, specjalista chorób zakaźnych, psychiatra, dermatolog. Ponadto pacjenci będą mogli wykonać EKG, USG, a w punktach pobrań i szczepień oddać materiał do badań oraz się zaszczepić. Wszystkie usługi oferowane są w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

  Fot. CM Medyk

  W uroczystym otwarciu udział wzięli udział min. Prezes CM Medyk Stanisław Mazur, Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik oraz Krystyna Stachowska Wiceprezydent Miasta Rzeszowa.

  Jak informuje CM MEDYK, celem placówki jest to, aby pomóc obywatelom Ukrainy zaaklimatyzować się w nowym miejscu, dlatego też nowa przychodnia będzie służyła do kształcenia studentów medycyny, którzy musieli przerwać edukację w swoim kraju z powodu wojny.

  Fot. CM Medyk

  Dodatkowo młodzi lekarze będą mogli odbywać tam staże pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Potrzebna na rynku polskim jest nowa kadra medyczna, która będzie mogła szybko rozpocząć pracę, dlatego od 12 marca CM MEDYK zrealizuje bezpłatny kurs lekcji języka polskiego. Na dzień dzisiejszy grupa kursantów liczy 35 osób i codziennie przybywają nowe osoby. Współpraca została już nawiązana z trzema nauczycielami – lektorami, którzy mają doświadczenie w nauce języka polskiego jako języka obcego.

  Fot. CM Medyk
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -