poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  W Teatrze Przedmieście odbędzie się spektakl ,,FAUST” z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

  Polecamy

  Monika Służały
  Monika Służały
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru będzie można spędzić w siedzibie Teatru Przedmieście oglądając spektakl ,,FAUST” wg tekstów J. W. Goethego i Ch. Marlowe’a. Wydarzenie odbędzie się 27 marca o godz. 18.00 w siedzibie teatru.

  Teatr Przedmieście ponownie sięga po wielką literaturę, po autorskiej interpretacji powieści Thomasa Manna „Józef i jego bracia” w spektaklu „Podróż” i po wznowieniu kultowego dramatu „Dybuk” Szymona An-skiego Aneta Adamska bierze na warsztat arcydzieło literatury światowej: „Fausta” Johanna Wolfganga Goethego. Nie będzie to jednak klasyczna repertuarowa pozycja, ale jak zwykle sztuka przefiltrowana przez autorską wizję reżyserki.

   W tym spektaklu mieszają się elementy ludyczne i misteryjne, a widz staje się świadkiem wewnętrznej przemiany bohaterów.  W warstwie tekstowej scenariusza oprócz tekstu Goethego znajdą się fragmenty dramatu „Tragiczne dzieje doktora Fausta” Christophera Marlowe’a. To opowieść o wewnętrznym konflikcie jakie toczy się w duszy każdego człowieka.

  Tytułowy Faust pragnie poznać i zrozumieć prawa rządzące światem, pragnie  konfrontacji z Bogiem i spotkania z siłami piekła, wreszcie pragnie doświadczyć czystej, romantycznej miłości. Głównym pytaniem tego spektaklu jest: co stanie się z nami, jeśli zapomnimy o Bogu? Co stanie się z naszą duszą,  jeśli zapomnimy, że to jedyna nieśmiertelność jaką tutaj mamy na ziemi…

  reżyseria i adaptacja tekstu: Aneta Adamska-Szukała

  scenografia: Aneta Adamska-Szukała, Paweł Sroka

  muzyka: Jakub Adamski

  występują:  Aneta Adamska-Szukała, Jakub Adamski, Iwona Błądzińska, Paweł Sroka, Maciej Szukała, Kinga Waleń, Natalia Zachwieja

  Organizatorem wydarzenia jest Galicyjskie Towarzystwo Edukacyjne GATE.
  Zadanie dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów natomiast wstęp jest wolny.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com