wtorek, 26 września, 2023
+

  Wspaniałe prace rzeszowskiej fotografki z Ukrainy. Svitlana Turko chce podzielić się nimi z całym światem

  Polecamy

  Maja Sokołowska
  Maja Sokołowska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Svitlana Turko jest Ukrainką, ale od paru lat mieszka w Polsce. Prowadzi swoje studio fotograficzne Zefir. Choć mieszka w Rzeszowie, na wieść o wojnie w jej rodzinnym kraju poczuła, że musi natychmiast chwycić za aparat. Postanowiła pokazać siłę ukraińskiego narodu za pomocą pięknych fotografii i podziękować Polakom za niesioną pomoc.

  źródło: Estrada Rzeszowska

  Fotografce udało się zaangażować w projekt różne osoby i podmioty. Wianek zapewniła florystyka Małgorzata Szwagiel, makijaż wykonała Viktoriia Sadova, a dodatki, materiał i kwiaty opłacił Szpital Specjalistyczny Pro-Familia. W rolę modelki wcieliła się siostra pani Svitlany, a dziecięcymi modelami zostały dzieci kobiet, które przyjechały z Ukrainy do Polski. Tak powstały fotografie, które pokazują siłę ukraińskich kobiet.

  źródło: Estrada Rzeszowska

  Tą sesją chciałam pokazać odwagę i siłę, jaką noszą w sobie kobiety, ale także cały ukraiński naród.   Kobiety, które uciekały, one nie uciekały ze strachu o siebie, uciekały ze strachu o swoje dzieci. Wyjeżdżając serce łamało im się w pół, ale walczyły i walczą o dobro swoich dzieci. Fotografie nie są przypadkowe – każdy minimalny drobiazg jest zaplanowany

   – wyjaśnia pani Svitlana.                                                

  W efekcie ciężkiej pracy powstały zdjęcia, które na długo pozostają w pamięci. Teraz Svitlana Turko chce podzielić się swoimi pracami z całym światem.

  źródło: Estrada Rzeszowska

  Więcej zdjęć oraz informacji na stronie Estrady Rzeszowskiej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com