wtorek, 26 września, 2023
+

  W Rzeszowskich Piwnicach pojawi się wystawa ukraińskich artystów komentująca obecną rzeczywistość czasów wojny

  Polecamy

  Maja Sokołowska
  Maja Sokołowska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W środę 23 marca o godzinie 18:00 w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się wernisaż wystawy cyfrowej malarstwa Danylo Movchana i wystawy plakatów autorstwa najlepszych ukraińskich ilustratorów skupionych wokół kijowskiego Klubu Ilustratorów Pictoric. Wstęp wolny. Wystawa potrwa do 5 kwietnia 2022 r.

  Estrada Rzeszowska, Rzeszowskie Piwnice i Rzeszowski Inkubator Kultury włączyli się do akcji wizualnej w postaci prezentacji prac najlepszych ukraińskich artystów wizualnych – grafików, ilustratorów – skupionych w ramach Klubu Ilustratorów PICTORIC.

  Klub Ilustratorów Pictoric to społeczność ukraińskich ilustratorów, artystów i grafików, z których każdy wyróżnia się unikalnym stylem, wpisującym się w najnowsze trendy w grafice. Klub realizuje międzynarodowe projekty z udziałem utalentowanych artystów z różnych krajów i promuje wysokiej jakości sztukę nowoczesną w Ukrainie i za granicą. Dziś autorzy Pictoric tworzą ilustracje, plakaty i komiksy, które wspierają Ukrainę i jej obywateli oraz inspirują świat do walki o wolność i demokrację. Odzwierciedlają horror na wschodniej granicy, ale dają również nadzieję na lepsze jutro. Ich celem jest propagowanie prawdziwych informacji o rzeczywistości, w której się znajdują.

  źródło: Estrada Rzeszowska

  Prezentowane na wystawie plakaty pochodzą ze strony www.supportukraine-pic.com, która powstała, aby walczyć przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę i wspierać duchowo jej mieszkańców. Artyści stworzyli prace bardzo aktualne, komentujące obecną rzeczywistość czasu wojny. Wojnę pokazują swoimi oczami, tak jak chcą sami by była ona widziana przez zagraniczną społeczność. Twórcy zachęcają, aby publikować plakaty, dzielić się ilustracjami w mediach społecznościowych oraz organizować wystawy w przestrzeni publicznej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com