poniedziałek, 25 września, 2023
+

  Trwa rekrutacja do pododdziałów 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

  Polecamy

  Monika Służały
  Monika Służały
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Trwa rekrutacja do podkarpackich terytorialsów. Chętni do rozpoczęcia nowego wyzwania służby w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej już dzisiaj mogą zgłaszać się do rekruterów WOT lub właściwych terytorialnie Wojskowych Komend Uzupełnień. Szkolenie podstawowe i wyrównawcze rozpocznie się 23 kwietnia i 7 maja.

  Chętnych do pododdziałów 3. Podkarpackiej Brygady OT jest coraz więcej. Dlatego też zorganizowano dodatkowe powołania, które odbędą się 23 kwietnia i 7 maja. Dla kandydatów czasu na zgłoszenie jest już niewiele, dlatego nie warto czekać i należy wykonać ten pierwszy krok jak najszybciej. Ochotnicy przed rozpoczęciem szkolenia mogą udać się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień w celu złożenia wniosku o powołanie do służby lub skorzystać ze znacznie łatwiejszej formy, jaką jest nawiązanie kontaktu z rekruterem ze swojego powiatu.

  Kontakt do wybranego rekrutera można w szybki sposób odszukać pod adresem: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

  23 kwietnia i 7 maja rozpocznie się 16-dniowe szkolenie podstawowe dla kandydatów, którzy do tej pory nie mieli styczności z wojskiem. Zajęcia będą prowadzone systemem ciągłym.
  W tym samym dniu 8-dniowe szkolenie wyrównawcze rozpoczną też żołnierze rezerwy.  Ćwiczenia zakończą się uroczystą przysięgą wojskową 22 maja.

  O powołanie do Wojska Polskiego może ubiegać się każda osoba, która:

  – ukończyła 18 lat

  – posiada obywatelstwo polskie

  – nie była karana za przestępstwa umyślne

  – posiada dobrą sprawność psychofizyczną

  – nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego.

  Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi sześć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu, Sanoku oraz w Przemyślu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com