15,3 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Utrudnienia w ruchu przy Fredry i Śniadeckich

  Polecamy

  Waldemar Ruszel
  Redaktor Waldemar Ruszel Szef do spraw kontaktów z organizacjami pozarządowymi Kurier Rzeszowski - portal, gazeta TVi
  - Reklama -

  Na początku marca rozpoczął się kolejny etap prac budowlanych przy budowie drogi łączącej wiadukt na ul. Batorego z ul. Głowackiego.

  Od października 2021 na odcinku ul. Fredry oraz ul. Śniadeckich obowiązuje ruch jednokierunkowy. Teraz pracownicy budowy ograniczyli szerokość jezdni, ponieważ rozpoczęli już prace przygotowawcze do prac instalacyjnych.

  W najbliższym czasie zostanie przygotowany projekt zmiany organizacji ruchu przy ul. Głowackiego oraz Fredry w miejscu gdzie powstanie rondo. Obecnie trwają prace nad tym projektem – informuje nas Artur Gernard z urzędu Miasta Rzeszowa.

  W tym miejscu (Fredry i Śniadeckich) zawsze panuje duży ruch, ponieważ jest tutaj duża przychodnia, w głębi Śniadeckich jest przedszkole, a przy ulicy Orzeszkowej szkoła.

  Kierowcy tutaj bardzo często nie stosują się do znaków, o czym świadczy fakt, że po kilku miesiącach od zmiany organizacji ruchu ok 1/3 kierowców codziennie jeździła „pod prąd”.

  Również parkowanie na chodnikach oraz miejscach objętych zakazem parkowania to tutaj codzienność, co potwierdzają funkcjonariusze Straży Miejskiej.

  W najbliższym czasie (prace mają trwać do końca października) w tym obszarze należy zachować szczególną ostrożność, a miejsc do parkowania szukać w innych rejonach.

  Niestety fakt, że jest znak zakazu zatrzymywania (B-36) oraz bardzo wąska droga nie przeszkadza niektórym w parkowaniu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -