11,5 C
Rzeszów
sobota, 1 października, 2022
+

  Konkurs Piosenki Żołnierskiej w Szkole Podstawowej w Mazurach

  Polecamy

  Dorota Grochala
  Dziennikarz obywatelski - portalu Kurier Rzeszowski
  - Reklama -

  W odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie poprzednimi edycjami Konkursu Piosenki Żołnierskiej, jak również innymi konkursami o tematyce patriotycznej, i w tym roku zdecydowano o realizacji kolejnej edycji tegoż konkursu. W zeszłym roku w rywalizacji wokalnej wzięło udział około 50 uczestników.

  Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie oraz Szkoła Podstawowa im. Generała Bronisława Kwiatkowskiego pod patronatem Wójta Gminy Raniżów Władysława Grądziela.

  Celem konkursu jest przed wszystkim:- wspieranie wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży poprzez różne formy aktywności artystycznej- popularyzacja piosenek patriotycznych oraz pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego.

  Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych w czterech kategoriach:- wokaliści – klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII- instrumentaliści – klasy I-VIII

  Podkładem muzycznym podczas przesłuchań konkursowych może być: akompaniament własny (dodatkowy atut), bądź nagranie instrumentalne. Utwory kwalifikujące się do udziału w konkursie to piosenki żołnierskie, ale też utwory o szeroko pojętej tematyce patriotycznej.

  Ocena wykonywanych utworów będzie się odbywać ze względu na:- dobór repertuaru, zgodność tematyki z charakterem konkursu- muzykalność, ogólny wyraz artystyczny.

  Konkurs odbywa się w formie online. Nagrania audiowizualne należy dostarczyć do 18 marca 2021 roku na nośnikach elektronicznych audiofonicznych (pendrive, CD).

  Komisja konkursowa wyłoni najlepszych wykonawców, przyznając im nagrody oraz nominacje do koncertu laureatów, który odbędzie się 3 kwietnia 2022 roku w kościele parafialnym w Mazurach. Młodych artystów będzie można również posłuchać w innych terminach przy okazji wydarzeń organizowanych przez GOKSiR Raniżów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -