17,1 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
+

  W piątek kolejny wyjazd relokacyjny

  Polecamy

  Waldemar Ruszel
  Redaktor Waldemar Ruszel Szef do spraw kontaktów z organizacjami pozarządowymi Kurier Rzeszowski - portal, gazeta TVi
  - Reklama -

  W najbliższy piątek 4.03.2022 r.  Miasto Rzeszów organizuje kolejny wyjazd relokacyjny na bazie lokalizacji udostępnionych przez samorządy z Polski i zgłoszonych do bazy rządowej.

  O godzinie 12:00 na parkingu Dworca Głównego PKP zostanie odstawiony autokar z miejscami dla 55 osób. Chodzi tu oczywiście o relokację uchodźców Ukraińskich, w pierwszej kolejności kobiety z dziećmi oraz osoby starsze, które nie mają miejsca docelowego w Polsce ani za granicą, nie wiedzą w chwili obecnej jak ma wyglądać ich przyszłość, nie mają rodziny ani przyjaciół, którzy mogą się nimi zająć. Miejsca relokacji przygotowane przez samorządy z województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, dolnośląskiego, opolskie, łódzkie, lubuskie (te województwa są przypisane do naszego województwa Podkarpackiego), przygotowały ośrodki, miejsca dla uchodźców w których zapewnione są pokoje, sanitariaty, pełne wyżywienie, opieka szkolna i przedszkola dla dzieci, pomoc psychologiczna i prawna, opieka medyczna oraz wstępne przysposobienie do nowej rzeczywistości w jakiej znaleźli się ci ludzie. Są to miejsca bezpłatne, docelowo finansowane przez rząd i mające zapewnić opiekę uchodźcom.

  Miasto Rzeszów przeprowadziło dwie takie relokacje. Ostatnia była we współpracy z Wieliczką, gdzie zostali ulokowani uchodźcy. W chwili obecnej nie jesteśmy wstanie powiedzieć Państwu lokalizacji kolejnej relokacji. Jak tylko otrzymamy w tym temacie informację ze strony Urzędu Wojewódzkiego, od razu ja do Państwa prześlemy.

  To o co chcemy prosić, jest przesłanie drogą mailową lub przekazanie drogą telefoniczną na numer: 17 875 4856, 17 875 48 55 informacji dotyczących ilości osób, które zdiagnozowaliście Państwo w swoich środowiskach pod kątem chęci relokacji i skorzystania z oferty jaką przygotowały dla nich samorządy i rząd polski.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -