2 C
Rzeszów
sobota, 3 grudnia, 2022
+

  Inauguracja mobilnej wystawy „CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości” w Rzeszowie

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj w Rzeszowie odbyła się inauguracja szwajcarskiej wystawy mobilnej. Wystawa prezentuje technologiczne rozwiązania w obszarach takich jak gospodarka wodna, rolnictwo, elektromobilność, recykling, energia.

  Po części oficjalnej miała miejsce otwarta dla publiczności debata na temat energii słonecznej oraz rozwiązań szwajcarskich i polskich w tej dziedzinie.
  W spotkaniu wzięli udział: Frédéric Clauss, przedstawiciel szwajcarskiej firmy Solaxess; Dawid Cycoń, Prezes Zarządu ML System; dr Grzegorz Wisz, Prezes Zarządu Podkarpackiego Klastra Energii Odnawialnej, Uniwersytet Rzeszowski. Ambasada Szwajcarii w Polsce będzie reprezentowana przez Pana Pablo Padrutt, Szefa Sekcji Ekonomicznej, Finansowej i Naukowej.

  źródło: materiały prasowe

  Jako światowy lider w zakresie innowacyjności, Szwajcaria nieustannie dąży do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju przyjętych w Agendzie 2030. Na wystawie „CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości” przedstawione zostaną innowacyjne, opracowane przez szwajcarskich naukowców i przedsiębiorców rozwiązania technologiczne w takich obszarach, jak gospodarka wodna, rolnictwo, elektromobilność, recycling i energetyka.

  źródło: materiały prasowe

  Aby zainspirować innych do współpracy nad zrównoważoną przyszłością, w okresie od 29 października 2021 roku do grudnia 2022 roku Ambasada Szwajcarii w Polsce prezentuje w największych miastach Polski wystawę mobilną w instytucjach partnerskich.

  Wystawa w holu Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego (ul. St. Pigonia 1) dostępna będzie dla wszystkich zainteresowanych w dniach 3 – 24 marca w godzinach 8:00 -16:00.

  źródło: materiały prasowe
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com