17,9 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przewodniczącym Rady Europejskiej na lotnisku w Jasionce

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś na lotnisku w Jasionce odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem. Tematem rozmów było wsparcie dla Ukrainy.

  Premier mówił o tym, że Polska zapewnia Ukrainie pomoc od strony logistycznej, operacyjnej, finansowej i humanitarnej. Podkreślał, że obecnie najważniejsza jest pomoc uchodźcom.

  Jesteśmy zobowiązani, by pomóc naszym sąsiadom i to robimy. Zorganizowaliśmy korytarz humanitarny, przyspieszyliśmy wszystkie procedury, które po naszej stronie mogliśmy przyspieszyć.

  – mówił.

  Mateusz Morawiecki przyznał, że jest w stałym kontakcie z premierem i prezydentem Ukrainy. Podkreślał także, że tak ogromna skala pomocy nie byłaby możliwa bez zaangażowania tysięcy Polaków, za co serdecznie dziękował.

  Fot. Waldemar Mazgaj/Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka

  Szef Rady Europejskiej zapewnił, że Europa jest zjednoczona. Mówił o potrzebie wspólnego działania i stworzenia międzynarodowej koalicji, aby chronić prawo międzynarodowe. Przypomniał, także że Komisja Europejska zmobilizowała 500 mln euro na pomoc humanitarną dla osób uciekających z Ukrainy.

  Swoją obecnością chcę okazać pełną solidarność z Polską i z ludźmi, którzy tu pracują, by zagwarantować gościnność dla uchodźców. Ukraińców, obywateli Europy, ale też innych krajów, bez jakiejkolwiek dyskryminacji.

  – zapewniał.

  fot. Krystian Maj/KPRM

  Po spotkaniu Mateusz Morawiecki i Charles Michel udali się na przejście graniczne w Korczowej, aby spotkać się z premierem Ukrainy – Denysem Szmyhalem, ale także przybywającymi tam uchodźcami.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -