środa, 17 lipca, 2024
+

  W filiach RDK i Zespole Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie można zostawiać i odbierać potrzebne uchodźcom rzeczy!

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Lista potrzebnych rzeczy dla naszych miast partnerskich w objętej wojną Ukrainie jest ciągle aktualizowana. Najbardziej potrzebne są podstawowe środki przeciwbólowe dla dzieci i dorosłych, krople do nosa, opatrunki, śpiwory, koce czy artykuły dla dzieci.

  Zbiórki dla mieszkańców Ukrainy są w Rzeszowie ciągle prowadzone. Pierwszy transport już za nami, kolejne są w planach. Lista najpotrzebniejszych rzeczy jest stale aktualizowana i znajduje się na stronie erzeszow.pl w zakładce „Rzeszów dla Ukrainy”.

  W tej chwili najpotrzebniejsze są m.in. środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dzieci i dorosłych, opatrunki, śpiwory, karimaty (najlepiej z folią), power banki, środki higieniczne czy artykuły dla dzieci jak pieluchy. Bardzo potrzebne są również kartonowe pudełka, taśmy klejące oraz reklamówki.

  Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszow

  Ważne jest, że obecnie nie zbieramy odzieży, dlatego bardzo prosimy mieszkańców o jej niedostarczanie. Jeśli sytuacja się zmieni, o wszystkim poinformujemy.

  – informuje Urząd Miasta Rzeszowa.

  Chcielibyśmy również przekazać, że potrzebujące osoby z Ukrainy mogą udać się do każdej z filii RDK lub Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie i za darmo zabrać ze sobą zgromadzone tam dary (codziennie w godzinach 13 – 19). Dodatkowo, osoby, które potrzebują skorzystać z komputera z dostępem do Internetu, powinny skierować się do którejkolwiek z filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

  Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszow
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com