środa, 17 lipca, 2024
+

  Blisko 100 tys. osób przekroczyło już granicę Polski od rozpoczęcia agresji Rosji na Ukrainę!

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Od rozpoczęcia działań wojennych na Ukrainie do dziś granicę z Polską przekroczyło 100 tys. osób, o czym poinformował podczas konferencji prasowej na przejściu granicznym w Medyce wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

  Do Polski docierają kolejne grupy osób, które uciekają przed wojną z terytorium Ukrainy. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej wykonuje swoją pracę na bieżąco. Cudzoziemcy trafiają m.in. do punków recepcyjnych w naszym województwie. Mogą liczyć na pełną opiekę państwa polskiego. W dalszej kolejności odbywa się ich dyslokacja do miejsc pobytu czasowego w pozostałych regionach kraju.

  Straż Graniczna potwierdza, że na przejściach trwa wzmożony ruch osób deklarujących chęć wjazdu do Polski. Na tę chwilę – zgodnie z informacjami przekazanymi przez funkcjonariuszy SG – większość osób kieruje się do rodzin i znajomych mieszkających w Polsce.

  źródło: FB Paweł Szefernaker

  W związku ze zwiększonym ruchem migracyjnym, dodatkowe patrole policji zostały skierowane w rejon przygraniczny. Policjanci zabezpieczają punkty recepcyjne oraz okolice przejść granicznych.

  Od rana jestem na granicy polsko-ukraińskiej. Nieprzerwanie trwa odprawa osób uciekających z Ukrainy do Polski. Pełna mobilizacja wszystkich polskich służb pomagających uchodźcom wojennym z Ukrainy.

  – napisał na mediach społecznościowych Paweł Szefernaker.

  Na Podkarpaciu są już także policjanci oddziałów prewencji i ruchu drogowego oddelegowani do służby w naszym województwie. Około 370 funkcjonariuszy z innych garnizonów będzie wspierać działania policjantów z powiatu jarosławskiego, przemyskiego, lubaczowskiego i bieszczadzkiego.

  źródło: FB Paweł Szefernaker

  W działania w rejonie przygranicznym zaangażowani są także funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, którzy pracują przy obsłudze punktów oraz zabezpieczają także transport ukraińskich uchodźców do punktów recepcyjnych utworzonych na terenie przygranicznych powiatów województwa Podkarpackiego.

  Podczas dzisiejszej konferencji wiceminister odniósł się do długich kolejek uchodźców, którzy czekali na przejście granicy w piątek, wśród których są kobiety z dziećmi. Podkreślił, że w pierwszej kolejności we wszystkich punktach granicznych otworzony został ruch pieszy.

  Jest szybka ścieżka dla kobiet z dziećmi. Mamy nadzieję, że w ciągu kolejnych godzin przepustowość będzie dużo lepsza.

  – powiedział Szefernaker.

  źródło: FB Paweł Szefernaker

  Zdaniem wiceministra, dzięki temu, że ruch pieszy odbywa się także pasami dla aut osobowych w ciągu kolejnych godzin kolejka osób po stronie ukraińskiej powinna systematycznie się zmniejszać. Jak poinformowano podczas konferencji tylko w ciągu dwóch godzin od uruchomienia tego rozwiązania granicę przekroczyło 5 tys. osób.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com