czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Ulica w rejonie Klinicznego Szpitala nr. 2 w Rzeszowie ma nowego patrona. To doktor Wrzesław Romańczuk

  Polecamy

  Monika Służały
  Monika Służały
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wrzesław Romańczuk, zmarły w 2004 roku znakomity lekarz, społecznik i człowiek wielkiego serca będzie miał w Rzeszowie swoją ulicę. Jego nazwiskiem radni nazwali we wtorek drogę w rejonie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej przy ul. Lwowskiej.

  Z wnioskiem w sprawie nadania nazwy ulicy „Wrzesława Romańczuka” do Urzędu Miasta Rzeszowa zwróciła się Rada Osiedla Mieszka I. Autorzy wniosku przypomnieli, że był nie tylko wspaniałym lekarzem, ale także społecznikiem i człowiekiem wielkiego serca. To w dużej mierze dzięki jego staraniom w Rzeszowie utworzono Instytut Pielęgniarstwa i Położnictwa na Uniwersytecie Rzeszowskim.

  Doktor Romańczuk organizował także bale charytatywne, podczas których zbierano pieniądze na zakup sprzętu medycznego. Między 1994 a 2000 rokiem był dyrektorem szpitala przy ul. Lwowskiej. I to właśnie ulica obok lecznicy, biegnąca od ul. Jana Niemierskiego do al. Armii Krajowej dostanie nazwę Wrzesława Romańczuka.

  Profesor Romańczuk był wyjątkowym człowiekiem, wybitną postacią, doświadczyłem tego współpracując z nim przed laty. Miał olbrzymi wkład w rozwój szpitala oraz kierunków medycznych na Uniwersytecie Rzeszowskim. Cieszę się, że teraz będzie patronem ulicy obok miejsca, w którym z pasją niósł pomoc innym

  – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

  Rada Miasta Rzeszowa uchwałę przyjęła jednogłośnie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com