17,5 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Budowa PKP PLK, która wzbudza kontrowersje? Jutro konsultacje w Głogowie Małopolskim

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na ternie Rzeszowa i województwa podkarpackiego odbywają się konsultacje w sprawie CPK Łętownia-Rzeszów. Sprawa budowy wzbudza kontrowersje. Protestuje m.in. gmina Świlcza.

  Przypomnijmy, że mieszkańcy Świlczy są oburzeni tym, że linia ma przebiegać przez m.in. nowe boisko sportowe. Według informacji zawartych na profilu Informator Głogowski w spotkaniu w gminie Świlcza wzięło udział 130 osób. Wszystkie wyraziły swoje niezadowolenie z powodu planowanej budowy. Jak informuje wpis na Facebooku „akcja protestacyjna wójta i radnych gminy Świlcza będzie miała duży wpływ na rekomendowanie tej trasy do realizacji”.

  W najbliższy czwartek (24 lutego) o godzinie 17:00 w systemie Teams odbędzie się konsultacja w sprawie przebiegu trasy w gminie Głogów Małopolski. Na stronie tej czytamy:

  Zagrożone rozbiórką jest cztery budynki mieszkalne podlegające pod GŁOGÓW MAŁOPOLSKI os. Rudna Mała. Budowa linii 632 i 58 wiąże się również z całkowitym lub częściowym wywłaszczeniem kilkuset nieruchomości w Rudnej Małej oraz w Wysokiej Głogowskiej, gdzie w dwóch wariantach linii 58 zaplanowano dużą, wielotorową stację kolejową w lesie w okolicach Stobiernej.

  Czy tak rzeczywiście będzie? Zachęcam mieszkańców gminy Głogów Małopolski do wzięcia udziału w konsultacjach.

  Może być zdjęciem przedstawiającym mapa
  Może być zdjęciem przedstawiającym mapa

  Może być zdjęciem przedstawiającym mapa

  Zdjęcia proponowanych tras w Głogowie Małopolskim

  Foto podglądowe: CPK.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -