-2,8 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Tegoroczny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbędzie się w dniach od 21 do 27 lutego. Każda osoba zainteresowana będzie mogła w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną i psychologiczną m.in. w komendach policji w sądach, prokuraturach, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych, czy organizacjach pozarządowych w całym kraju.

  W dniach 21-27 lutego odbywa się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym. W trakcie akcji będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych w: sądach, policji, organizacjach pozarządowych i siedzibach prawnych samorządów.

  Inicjatorem akcji jest Ministerstwo Sprawiedliwości. W okresie trwania akcji organizatorzy chcą zwrócić uwagę na prawa i potrzeby ofiar przestępstw m.in dlatego akcja organizowana jest z samorządami, organizacjami pozarządowymi, sądami, czy prokuraturą.

  Jutro (22 lutego) przypada Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw, który został ustanowiony na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 roku. W trakcie trwania akcji m.in policjanci będą pełnić dyżury. Zainteresowani mogą uzyskać bezpłatna pomoc prawną.

  Lista organizacji i punktów, gdzie można skorzystać z pomocy znajduje się tutaj

  Foto: gov.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com