33,5 C
Rzeszów
czwartek, 30 czerwca, 2022
+

  Już jutro koncert promujący płytę „MindBox” zespołu SYMPTONE w Rzeszowskich Piwnicach!

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już jutro o godzinie 20 w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się koncert zespołu SYMPTONE. Będzie to koncert promujący nową płytę „MindBox”. Na scenie zagra także rzeszowska legenda – zespół 1984.  

  SYMPTONE to czteroosobowy skład z Rzeszowa, aktywnie działający od 2019 roku. Zespół serwuje słuchaczom muzykę z pogranicza grunge, punk rocka i nu-metalu, z lekkością eksplorując wytyczane przez siebie muzyczne szlaki. Chwytliwe melodie autorskich kompozycji idą tu w parze z ciężkimi, choć melodyjnymi riffami oraz charakterystycznym wokalem, któremu nie straszny zarówno śpiew czysty, jak i brudny rockowy pazur.

  Zespół zdobył wyróżnienie z nagrodą specjalną na Antyfeście Antyradia 2021. W tym samym roku SYMPTONE wystąpił także na Festiwalu Garaże 2021 w Szczecinie, gdzie również zagościł na podium jako jeden z finalistów przeglądu.

  źródło: materiały promocyjne

  Kapela wydała właśnie debiutancki krążek „MindBox”, z którego kawałki będzie można usłyszeć właśnie na tym koncercie! Nazwa nieprzypadkowo odnosi się do ludzkiego umysłu – elementem wspólnym wszystkich dziesięciu utworów zgromadzonych na płycie jest eksploracja ludzkiej psychiki w przeróżnych kontekstach i sytuacjach. Refleksyjne teksty wplecione w bogatą stylistycznie warstwę muzyczną niepostrzeżenie zabierają słuchacza w podróż po ludzkiej naturze, stawiając po drodze wiele pytań dotyczących istoty człowieczeństwa i wyzwalając przy tym istny kalejdoskop emocji.

  Wśród utworów wchodzących w skład płyty znajdują się trzy opublikowane dotychczas single: „Social”„Sam Na Sam” oraz „Pryzmat”, do którego pod koniec ubiegłego roku powstał teledysk, owoc współpracy zespołu z rzeszowskim reżyserem Łukaszem Rogiem, a także materiał, który usłyszeć można podczas koncertów zespołu.

  Wraz z SYMPTONE zagra zespół 1984 – rzeszowska legenda polskiej nowej fali ciesząca się zasłużonym statusem kapeli kultowej w swoim nurcie. Na czele grupy stoi do dziś jeden z jej liderów i założycieli, gitarzysta oraz autor wszystkich tekstów – Piotr „Mizerny” Liszcz, a sama formacja, po latach obfitujących w liczne zawirowania i zmiany w składzie, ma się dziś dobrze jak nigdy. Mimo, iż od słynnego debiutu kapeli na dużej scenie festiwalu w Jarocinie w 1985 roku upłynęło już trochę czasu, zespół wciąż konsekwentnie kroczy swoją ścieżką. W 2020 roku ukazał się ich kolejny album „Piękny jest świat”.

  Wydarzenie „Rockowy klimat w Rzeszowskich Piwnicach: Koncerty zespołów SYMPTONE i 1984” organizowane jest przez Estradę Rzeszowską, Rzeszów – Stolicę Innowacji oraz Rzeszowskie Piwnice.

  Więcej informacji można znaleźć na Facebook’owym wydarzeniu:

  https://www.facebook.com/events/307100818147110

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -