32 C
Rzeszów
czwartek, 30 czerwca, 2022
+

  Jak wyglądają wyniki policyjnych działań „Trzeźwy Poranek”?

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przez dwa dni podkarpaccy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas tego dwudniowego „Trzeźwego poranka”, na drogach naszego województwa, funkcjonariusze skontrolowali ponad 28 tys. kierujących.

  Działania „Trzeźwy poranek” odbywały się w poniedziałek i wtorek, w godzinach od 5.00 do 9.00. Miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

  Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 28 534 kierujących. Podczas działań ujawnili 48 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 14 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a aż 34 za przestępstwo.

  Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

  – apelują policjanci.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -