17 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
+

  III Liceum Ogólnokształcące przy ulicy Szopena będzie gruntownie remontowane

  Polecamy

  Monika Służały
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Urząd Miasta Rzeszowa szuka wykonawcy projektu modernizacji zabytkowego budynku III Liceum Ogólnokształcącego. Ponad 100-letni budynek przy ulicy Szopena jest wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków Miasta Rzeszowa. Dlatego modernizację należy wykonać zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi.

  Prace, które są planowane do realizacji obejmują przede wszystkim wnętrze, ponieważ boiska przed szkołą zostały już przebudowane.

  Na zewnątrz do uporządkowania jest jeszcze kanalizacja wodno-ściekowa, planujemy także remont ogrodzenia oraz remont nawierzchni utwardzonych. Wewnątrz budynku zakres planowanych prac jest znacznie szerszy. To przede wszystkim podłączenie ciepłej wody użytkowej oraz poszerzenie przejść pomiędzy dwoma skrzydłami budynku

  – mówi Beata Sitnik, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa.

  Wśród pozostałych zaplanowanych prac we wnętrzu III LO są m.in. wymiana okien, drzwi i podłóg, naprawa schodów, malowanie ścian i wymiana parapetów. Przygotowywana jest modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, wymiana instalacji elektrycznych, montaż opraw oświetleniowych LED, wymiana instalacji teletechnicznych (w tym teleinformatycznych). W skrzydle południowo- wschodnim dawniej zajmowanym przez gimnazjum wymienione zostaną grzejniki, odremontowane łazienki, modernizacji doczeka się wentylacja, pomieszczenia dydaktyczne i elewacja budynku. 

  Projekt budowlany przebudowy szkoły jest już gotowy, w tej chwili miasto szuka firmy, która opracuje projekt wykonawczy. Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest jeszcze w lutym, a podpisanie umowy w marcu. Od tego momentu projektant będzie miał 100 dni na dostarczenie dokumentów.

  Przebudowa szkoły jest zaplanowana na przyszły rok, ale niewykluczone, że uda się rozpocząć ją w tym roku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -