wtorek, 27 lutego, 2024
+

  Bezpłatne spotkania z lekarzami z KSW nr 1 im. Fryderyka Chopina w rzeszowskim Millenium Hall

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie będą odbywać się bezpłatne spotkania z lekarzami Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Wydarzenie jest organizowane z okazji 135 urodzin Szpitala.

  Podczas spotkań będzie można porozmawiać o zdrowiu, jak o nie dbać i jak je chronić, aby móc cieszyć się długim życiem. „Nie daj się rakowi”, to temat pierwszego spotkania, które odbędzie się 19 lutego o godzinie 13:00 w strefie eventowej Millenium Hall (poziom 0). Wezmą w nim udział: dr n. med. Janusz Ławiński, specjalista urologii i dr n.med. Kamila Golon, specjalista onkologii klinicznej.

  Do XX wieku nowotwór był uważany za chorobę nieuleczalną, a jedynym znanym sposobem leczenia była operacja chirurgiczna. Do niedawna rak nie budził tak dużych emocji jak teraz. Choroba nowotworowa była ukrywana, wstydliwa i traktowana jak temat tabu. W XXI wieku nastąpiła zmiana – o nowotworach złośliwych dyskutuje się coraz więcej, jesteśmy też świadkami dużego postępu w ich leczeniu. Dzięki metodom wczesnego rozpoznawania oraz innowacyjnym strategiom leczenia raka, systematycznie wzrasta szansa na całkowite wyleczenie wielu nowotworów lub uczynienie z raka choroby przewlekłej. Pomimo tego leczenie raka, to cały czas ogromne wyzwanie dla medycyny. Ba, nowotwory złośliwe, to wciąż główni zabójcy ludzi na świecie, w tym również Polaków. Choć województwo podkarpackie w porównaniu do pozostałych województw, jest regionem o relatywnie niskim zagrożeniu chorobami nowotworowymi, to liczba pacjentów onkologicznych wciąż wzrasta. Głównym powodem tego faktu, są zmiany demograficzne naszego regionu.

  Podczas spotkania, lekarze podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, opowiedzą o profilaktyce raka, czyli o działaniach, które mają na celu nie tylko zapobieganie chorobie, ale także jak najwcześniejsze jej wykrycie, powstrzymanie dalszego rozwoju i minimalizowanie skutków. Bo tylko wczesne wykrycie raka zwiększa szanse na jego wyleczenie.

  Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/27ScbRYki

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com