20 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
+

  Rzeszowianin Mateusz Kułak ,,zrzuci kłaki” i wesprze dzieci z fundacji Help Furaha w Kenii

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Działacz społeczny Mateusz Kułak zdecydował się zorganizować pomysłową akcję połączoną ze zbiórką na rzecz fundacji Help Furaha, która wspiera chore dzieci w Kenii. Rzeszowianin już jutro ,,zrzuci kłaki na dzieciaki”.

  W walentynkowy poniedziałek miłość do drugiego człowieka można okazać w różny sposób. Mateusz Kułak, mieszkający w Rzeszowie, postanowił dokonać tego bardzo oryginalnie. Mężczyzna uda się do zaprzyjaźnionego fryzjera w Studio Rebell w Rzeszowie, którego właścicielem jest Arkadiusz Bereś i zetnie swoje włosy, w celu oddania ich szczytny cel – wsparcie fundacji Help Furaha.

  fot. materiały na stronie zbiórki

  Jest to fundacja działająca w Kenii na rzecz dzieci z porażeniem mózgowym i autyzmem. Fundacją zajmuje się Marek Krakus. Z działaniami, jakie są podejmowane na rzecz potrzebujących dzieci można zapoznać się pod linkiem: https://helpfuraha.org/. Niestety ośrodek pomocy stanął w płomieniach. Poza zmaganiem się ze stratami w wyniku pożaru, mieszkańcy ośrodka muszą również do miesiąca opuścić swój dom.

  Na ten cel prowadzą zbiórkę finansową (#AKCJAprzeprowadzka): https://www.facebook.com/donate/726988268469454/1047229086133306/?fbclid=IwAR1mSjLzYSujblG9hrmLBY7QZ3HfxWHj2WXP7fRau8l6Tmn636GfbSR6-lQ

  fot. materiały na stronie zbiórki

  Pożar został opanowany, na szczęście nikomu nic się nie stało, ale ogień naruszył część naszego dachu, nie ma prądu, okna są powybijane, otoczenie zniszczone, wokół same zgliszcza. Niestety, okazało się, że pożar to nie koniec naszych wyzwań. Właściciel ziemi odwiedził Fundację i poinformował, że trzeba się wyprowadzić maksymalnie do 1,5 miesiąca, bowiem na tym miejscu planowane jest wybudowanie nowego centrum handlowego

  – czytamy na stronie fundacji na Facebooku.

  Rzeszowianin Mateusz Kułak postanowił włączyć się w pomoc dla fundacji Help Furaha. Jutro z okazji Walentynek w Studio Rebell w Rzeszowie o godzinie 9:15 dokona ścięcia włosów, które zapuszczał ponad 1,5 roku w celu oddania ich na akcję charytatywną. Mateusz Kułak zapewnia, że mimo tego, iż z Rzeszowa do Meru w Kenii jest aż 8652 km czuwa myślami przy Marku Krakusie oraz podopiecznych jego fundacji. Akcję można wesprzeć pod linkiem: https://zrzutka.pl/bbg7zj.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -