środa, 7 czerwca, 2023
+

  KAS zabezpieczyło 6 nielegalnych automatów

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jak informuje Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie w ostatnim czasie Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier. Wartość urządzeń to prawie 72 tysiące złotych.

  Do zatrzymania doszło w trakcie kontroli jednego z lokali na terenie Kolbuszowej. Maszyny zostały zatrzymane do dalszego postępowania przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu. Za nielegalne prowadzenie gier hazardowych grozi do 3 lat pozbawienia wolności i kara do 720 stawek dziennych- obie kary są łączne. Właścicielowi lokalu za nielegalne automaty grozi 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu, który zostanie zarekwirowany.

  Ukarane zostaną również osoby, które uczestniczą w nielegalnych grach hazardowych. Czyn taki zagrożony jest karą grzywny do 120 stawek dziennych.

  Hazard? Nie daj się wciągnąć

  Niezależnie od działań kontrolnych, których celem jest zwalczanie nielegalnego hazardu – podkarpacka KAS prowadzi kampanię edukacyjną pod hasłem: „Hazard? Nie daj się wciągnąć”. Jej celem jest informowanie o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu i uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Gry hazardowe często wiążą się z uzależnieniem, problemami finansowymi czy wyizolowaniem społecznym, co jest szczególnie niebezpieczne w przypadku dzieci i młodzieży. Do akcji dołączyło już 110 szkół z woj. podkarpackiego. Spotkania prowadzone są z uczniami klas 7. i 8. szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, a jej odbiorcami są także rodzice i nauczyciele- informuje Krajowa Izba Administracji Skarbowej.

  Foto: Gov.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com