0,9 C
Rzeszów
piątek, 3 lutego, 2023
+

  Zmarł Zdzisław Daraż, redaktor naczelny miesięcznika ,,Echo Rzeszowa”

  Polecamy

  Maja Sokołowska
  Maja Sokołowska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W czwartek 10 lutego zmarł ceniony Zdzisław Daraż, były Radny Miasta Rzeszowa.  Za kilka miesięcy świętowałby swoje 90. urodziny.

  Zbigniew Daraż pełnił funkcję Radnego Miasta Rzeszowa przez wiele kadencji. Był Przewodniczącym Towarzystwa Przyjaciół Rzeszowa. Jego pomysłem był miesięcznik „Echo Rzeszowa”, którym kierował jako redaktor naczelny przez dwadzieścia lat.

  Był człowiekiem zaangażowanym i zasłużonym w pracę, często na najwyższych stanowiskach, wielu instytucji życia kulturalnego i świata mediów. Został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz medalem Ministra Kultury Gloria Artis.

  Przez wiele lat jako dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie rozwijał placówki biblioteczne w województwie. Budował biblioteki i rozwijał różne formy upowszechniające czytelnictwo. Popularyzował tę tematykę w różnych publikacjach publicystycznych i książkach. Uhonorowany Nagrodą I stopnia Ministra Kultury i Sztuki w dziedzinie bibliotekarstwa.

  W najbliższy wtorek – 15 lutego, godz. 12.30 będzie można po raz ostatni pożegnać śp. Zdzisława Daraża w kaplicy cmentarza Pobitno.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com