28,5 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  Nowa wystawa czasowa „Szkło i ceramika w zbiorach Muzeum Dobranocek” w Rzeszowie

  Polecamy

  Monika Służały
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wystawa czasowa ,,Szkło i ceramika w zbiorach Muzeum Dobranocek” ma na celu zaprezentowanie kolekcji przedmiotów ceramicznych i szklanych pochodzących ze zbiorów rzeszowskiego muzeum. Wystawa będzie dostępna od 15 lutego do 18 maja w Muzeum Dobranocek.

  Zwiedzający oglądając ekspozycję będzie miał możliwość zapoznania się z najpopularniejszymi formami ceramicznymi i szklanymi na których umieszczano wizerunki wieczorynkowych postaci, dowiedzieć się o procesie produkcji tychże przedmiotów i ich dużej popularności w codzienności okresu PRL-u oraz niezwykłemu bogactwu i różnorodności  form i przeznaczenia. Wystawa przybliży także najbardziej znane manufaktury i wytwórców ceramicznych i szklanych wyrobów ozdobionych wizerunkami bohaterów dobranocek.

  Na ekspozycji zaprezentowanych zostanie ponad 120 obiektów wśród których zwiedzający będą mogli obejrzeć rozmaite formy szklane i ceramiczne w tym także porcelanowe eksponaty, których cechą wspólną będzie dobranockowy kontekst. Będą pokazane m.in. kultowe szklanki „musztardówki” z wizerunkiem Misia Colargola, serwisy porcelanowe, liczne filiżanki, literatki, skarbonki, ceramiczne figurki postaci z wieczorynek czy też popularne bombki choinkowe z Jackiem i Agatką.

  Większość z tych eksponatów nie była dotąd prezentowana publicznie. Wystawa potrwa od  15.02.2022 r. do 18.05.2022 r.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -