17,3 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
+

  ,,Czwartek Jazzowy” w Wojewódzkim Domu Kultury z Rafał Dubicki Quartet

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przed nami kolejny jazzowy czwartek w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Na miłośników muzyki czeka wyjątkowy koncert Rafał Dubicki Quartet.

  W Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się koncert Rafał Dubicki Quartet. Koncert odbędzie się na sali widowiskowej o godzinie 19:00 24 lutego 2022 roku. Bilety w cenie 20 zł dostępne są w kasie WDK od 21.02.2022 r.

  Rafał Dubicki to absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Bydgoszczy. Trębacz współpracujący z wieloma polskimi i zagranicznymi muzykami m.in.: Ray Wilson & Genesis Orchestra, Alex Band Aleksandra Maliszewskiego, Eljazz Big Band, Pendofsky, Michał Sołtan.

  Artysta nie boi się wyzwań. Nie kryje miłości do muzyki jazzowej, ale nie boi się też eksperymentować z muzyką rozrywkową. Jest aktywnym muzykiem koncertowym i sesyjnym, nagrywającym płyty w obu nurtach. W wielu jego autorskich kompozycjach słychać także miłość do muzyki rockowej.

  źródło: materiały prasowe

  Ma na swoim koncie już kilka płyt. Nagrywał również muzykę filmową do nagrodzonego na festiwalu filmowym w Gdyni filmu pt. „Jestem mordercą”. Uczestnik oraz laureat wielu jazzowych konkursów w Polsce m.in. główna nagroda na konkursie improwizacji na Baszta Jazz Festiwal 2016, nagroda specjalna podczas Europejskich Integracji Muzycznych 2011, nagroda główna podczas konkursu big bandów w Nowym Tomyślu 2015.

  W 2019 roku nagrał i wydał autorską płytę „Story About Emotions” w wydawnictwie Soltan Art Group. W 2021r. ukazał się drugi album trębacza pt. „Shadow On The Space”.

  Skład Zespołu:
  Rafał Dubicki – trąbka, flugelhorn
  Michał Sołtan – gitara
  Mateusz Woźniak – kontrabas
  Adam Lewandowski – perkusja

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -