wtorek, 26 września, 2023
+

  Meblujdom.pl Rzeszów triumfuje w V Turnieju Futsalu Superliga6

  Polecamy

  - Reklama -

  W rozegranym w Tyczynie V Turnieju Futsalu o puchar Superliga6 Rzeszów pod patronatem Posła na Sejm Wiesława Buża , po ponad 10 godzinach zmagań najlepszą drużyną okazał się Meblujdom.pl Rzeszów , który pokonał w finale po rzutach karnych 3-2 Tigers Royals Błażowa . W meczu o trzecie miejsce lepszą od KS Beerlovers Rzeszów okazała się Pizzeria Aniela Nowa Sarzyna . W imprezie wystartowało 15 drużyn podzielonych na trzy grupy .

  Piłkarska Liga Szóstek Superliga6 Rzeszów tradycyjnie na przełomie stycznia i lutego swoje zmagania przenosi z orlika na tyczyńską halę . Tym razem oprócz zmagań futsalowych organizatorzy przygotowali atrakcje dla oczekujących zawodników oraz kibiców: Turniej Darta ( 3 rzuty ) .

  W imprezie piłkarskiej wzięło udział 15 drużyn , które zostały rozlosowane po 5 drużyn do 3 grup . Dwie najlepsze drużyny z grupy uzyskiwały awans do fazy ćwierćfinałowej , w której znalazły się także dwa zespoły z najlepszym bilansem z trzeciego miejsca . Tak więc awans uzyskały : grupa A : ( Tigers Royals Błażowa , Sp Zo o Kolbuszowa oraz Pompa Team Rzeszów ) , grupa B : ( Meblujdom.pl Rzeszów , KS Beerlovers Rzeszów oraz Komron Team Pamir ) i z grupy C : ( Pizzeria Aniela Nowa Sarzyna , INNSpace Błękitni Rzeszów ) .

  fot : Mateusz Misio

  Faza Ćwierćfinałowa pożegnała kolejne cztery drużyny ale i wprowadziła ich rywali do fazy medalowej . Wyniki : Sp Zo o – KS Beerlovers 0-1 , meblujdom.pl – INNSpace 2-1 , Pizzeria Aniela – Pompa Team 0-0 k 3-2 , Tigers Royals – Komron 5-0 .

  Pary półfinałowe utworzyły losowanie : Meblujdom – KS Beerlovers 1-0 , Pizzeria Aniela – Tigers Royals 0-1 .

  W „małym finale ” Pizzeria Aniela pokonała KS Beerlovers 4-2 a w wielkim finale po 13 minutach padł bez bramkowy remis i o tytule mistrzowskim zdecydowały rzuty karne , który lepiej wykonywali futsalowcy meblujdom.pl wygrywając 3-2 .

  Triumfatorzy otrzymali z rąk Posła na Sejm RP Wiesława Buża okazały puchar oraz główną nagrodę : Bilet na Mistrzostwa Zdobywców Pucharu Polski Superliga6.pl . Puchary oraz medale otrzymali także pozostali finaliści .

  Indywidualne nagrody przypadły dla :

  Król Strzelców – Michał Karnas – Tigers Royals ( 9 bramek )

  MVP – Artur Łuczak – Pizzeria Aniela

  Najlepszy bramkarz – Łukasz Szawara – Meblujdom.pl

  Wyróżniona ” Piątka Turnieju

  1. Damian Kaczor – Tigers
  2. Krystian Błajda – Pizzeria
  3. Krystian Ciećko – KS Beerlovers
  4. Janusz Birut – Meblujdom.pl
  5. Mikołaj Wania – Tigers

  W rozgrywanym przez cały dzień na trybunach Turnieju Darta ( 3 rzuty ) zwyciężył Jakub Mazur przed Jerzy Gnidek , Dariusz Wójciak , Artur Łuczak i Dominik Kołodziej . Cała piątka otrzymała statuetki oraz Zestawy Kibica .

  Pełna relacja tekstowa oraz galerię zdjęć z imprezy znajdziemy na fan page organizatora www.facebook.com/Superli6a a także do oglądnięcia całość zmagań sportowych video https://www.youtube.com/watch?v=Tia_afHH0bU&t=25020s .

  fot : Mateusz Misio

  Każdy uczestnik turnieju mógł się posilić pysznym bigosem ugotowanym przez ” Smacznie i Domowo Tyczyn ” a nagrody , upominki dla najlepszych drużyn , zawodników oraz kibiców ufundowały firmy :

  • Radio Taxi 19191 Rzeszów
  • 3stu
  • Dekor Prestige
  • Labu Med
  • Centrum Medyczne Kormed Lubaczów

  O podsumowanie imprezy poprosiliśmy Mateusza Misia – dyrektora turnieju :

  • Turniej uważam po rozmowach z drużynami za bardzo udany , na 10.30 h zmagań piłkarskim utrzymaliśmy ramy czasowe zmagań bez większych opóźnień , drużyny były bardzo zadowolone z organizacji ale to zasługa naszego koordynatora ” Ukleji ” , który zebrał dobrą ekipę prowadzącą a sam czuwał nad wszystkim z trybun . Co do emocji sportowych to na pewno zawiódł obrońca tytułu mistrzowskiego Kormed Lubaczów , który nawet nie wyszedł z grupy , słabo zaprezentowali się także piłkarze Izolatora Boguchwała , którzy grali w Efce Drewniakach Boguchwała ale było widać że hala im nie służy . Pozytywne wrażenie natomiast zrobili nasi goście po za Rzeszowa czyli Tigers Royals Błażowa , Pizzeria Aniela Nowa Sarzyna i Sp Zo o Kolbuszowa , szczególności Ci pierwsi , którzy oprócz dobrej gry mieli mocne wsparcie kierownicze – stwierdził Misio . Mam nadzieję że nowe drużyny które zagrały w naszym halowym turnieju dołączą do rozgrywek Superliga6 Rzeszów na orliku w Boguchwale , które startują w połowie marca – dodał .

  Patronat medialny nad imprezą pełniła także nasza redakcja .

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com