32,7 C
Rzeszów
czwartek, 30 czerwca, 2022
+

  Estrada Rzeszowska ogłasza konkurs Free20 dla zespołów muzycznych

  Polecamy

  Monika Służały
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Estrada Rzeszowska zaprasza zespoły, które chcą wydać własny materiał bez wkładu finansowego. Dzięki konkursowi Free20 można wygrać aż 20 godzin nagrań w profesjonalnym Estrada Studio – razem z pracą realizatora, miksem i masteringiem. Nagrodzonych w danym roku może być nawet kilkanaście kapel! Najlepsi zagrają też koncert, który pozwoli dotrzeć do nowych fanów.

  Wygraj 20 godzin z realizatorem w Estrada Studio!

  Ruszyła kolejna edycja konkursu Free20 organizowanego przez Estradę Rzeszowską, którego celem jest promocja młodych twórców. Nagrodami jest 20 godzin studyjnych, podczas których można zarejestrować własny utwór – Estrada udostępni laureatom studio z profesjonalnym sprzętem i realizatorem dźwięku, a zasady udziału we Free20 są bardzo proste.

  Na stronie https://studio.estrada.rzeszow.pl/studio-nagran/konkursy/ dostępny jest formularz konkursowy, który należy wypełnić i kliknąć „wyślij zgłoszenie”. W formularzu należy podać skład zespołu, napisać krótkie bio oraz fotografię, która będzie wykorzystywana w celach promocyjnych i od jednego do trzech utworów w formacie MP3, na podstawie których komisja konkursowa zdecyduje o przyznaniu nagrody. Nagrania zespołu nie muszą być zarejestrowane w sposób profesjonalny.

  Nabór do konkursu trwa praktycznie cały rok i jest podzielony na cztery etapy:

  *od stycznia do marca (zgłoszenia można wysyłać od stycznia do lutego),

  *od kwietnia do czerwca (zgłoszenia można wysyłać od kwietnia do maja),

  *od lipca do września (zgłoszenia można wysyłać od lipca do sierpnia),

  *od października do grudnia (zgłoszenia można wysyłać od października do listopada).

  Laureaci poszczególnych etapów będą wyłonieni i poinformowani o zwycięstwie najpóźniej w terminie do 30 dni od daty zamknięcia przyjmowania zgłoszeń.

  Kapela, której twórczość najbardziej spodoba się komisji konkursowej otrzyma także nagrodę dodatkową – zagra koncert w Estrada Studio, który będzie transmitowany online na wybranej platformie streamingowej, na przykład na profilu FB Estrady Rzeszowskiej.

  Regulamin konkursu dostępny jest tutaj: http://studio.estrada.rzeszow.pl/upload/pliki/REGULAMIN_KONKURSU_free20_2022.pdf. Pytania można zadawać drogą mailową pisząc na adres sekretariat@estrada.rzeszow.pl lub telefonicznie: 17 853 80 04.

  Profesjonalne studio nagraniowe w siedzibie Estrady Rzeszowskiej

  Estrada Studio mieści się w piwnicach kamienicy Estrady Rzeszowskiej przy ul. Jagiellońskiej 24. W 2018 roku zostało poddane modernizacji. Znajdują się tu live room do przeprowadzania prób i kameralnych koncertów z ciekawym brzmieniem i kontrolowanym echem, dead room do nagrań wokalnych i instrumentalnych oraz reżyserka ze sprzętem, który sprosta wysokim standardom współczesnej rejestracji dźwięku, miksu i masteringu.

  Zainteresowani mogą wynająć studio. Możliwe są tu między innymi nagrania wielośladowe, nagrania „na setkę”, miks i mastering, rekonstrukcje dźwięku, nagrania lektorskie. Więcej informacji dostępnych jest na stronie http://studio.estrada.rzeszow.pl/.

  Konkurs ma na celu promowanie młodych twórców, którzy dzięki free20 mogą nagrać w Estrada Studio swój, być może pierwszy utwór.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -