sobota, 25 maja, 2024
spot_img
+

  Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie zaprasza na cykl spotkań z lekarzami szpitala

  Polecamy

  Maja Sokołowska
  Maja Sokołowska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Z okazji obchodu swoich 135. urodzin Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne comiesięczne spotkania z lekarzami szpitala, które odbędą się w Centrum Kulturalno- Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie.  Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 lutego o godzinie 13:00.

  Leczenie raka, to cały czas ogromne wyzwanie dla medycyny, dlatego podczas spotkań poruszane będą kwestie związane z dbaniem o zdrowie  i jego ochroną, by móc cieszyć się długim i szczęśliwym życiem. „Nie daj się rakowi”, to temat pierwszego spotkania, które odbędzie się 19 lutego. Wezmą w nim udział: dr n. med. Janusz Ławiński, specjalista urologii i dr n.med. Kamila Golon, specjalista onkologii klinicznej. 

  Podczas spotkania, lekarze podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, opowiedzą
  o profilaktyce raka, czyli o działaniach, które mają na celu nie tylko zapobieganie chorobie, ale także jak najwcześniejsze jej wykrycie, powstrzymanie dalszego rozwoju i minimalizowanie skutków. Bo tylko wczesne wykrycie raka zwiększa szanse na jego wyleczenie.

  źródło: materiały prasowe

  nowotwory złośliwe, to wciąż główni zabójcy ludzi na świecie, w tym również Polaków. Choć województwo podkarpackie w porównaniu do pozostałych województw, jest regionem
  o relatywnie niskim zagrożeniu chorobami nowotworowymi, to liczba pacjentów onkologicznych wciąż wzrasta. Głównym powodem tego faktu, są zmiany demograficzne naszego regionu.

  o nowotworach złośliwych dyskutuje się coraz więcej, jesteśmy też świadkami dużego postępu w ich leczeniu. Dzięki metodom wczesnego rozpoznawania oraz innowacyjnym strategiom leczenia raka, systematycznie wzrasta szansa na całkowite wyleczenie wielu nowotworów lub uczynienie z raka choroby przewlekłej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com