26,8 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Jakie atrakcje przygotowano dla dzieci i młodzieży na czas ferii?

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas dzisiejszej konferencji, która miała miejsce w Rzeszowskich Piwnicach, zapowiedziano liczne atrakcje zaplanowane dla dzieci i młodzieży na nadchodzące ferie zimowe w Rzeszowie.

  W spotkaniu wzięli udział: Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, Wiceprezydent Krystyna Stachowska oraz przedstawiciele rzeszowskich instytucji kultury i sportu.

  Prezydent podkreślał, że miasto stawia nacisk na wszystko, co daje okazję budowania relacji między mieszkańcami, w trudnym czasie, jakim jest pandemia.

  W nowej filozofii kierowania miastem tak istotne jest wszystko to, co wiąże się z czasem wolnym, kulturą, sportem, rekreacją, co sprzyja nawiązywaniu kontaktów. Dlatego też, podobnie jak przed wakacjami także i przed zimowymi feriami prezentujemy atrakcje, wydarzenia, których przygotowaliśmy aż blisko 300.

  – mówił Konrad Fijołek.

  źródło: UM Rzeszów

  Rzeszowskie Piwnice są najmłodszą placówką kultury w Rzeszowie. Swoje podwoje, po gruntownej modernizacji, otworzyła dla zwiedzających na początku tego roku. Poza zwiedzaniem odbywają się tam również rozmaite wydarzenia:

  • Już 19 lutego swój koncert zagra zespół Symptone, któremu na scenie towarzyszyć będzie legenda rzeszowskiej sceny muzycznej – formacja 1984.
  • Natomiast w walentynkowy wieczór odbędzie się wieczór z tangiem, podczas którego będzie można podziwiać argentyńskie aranżacje tanga skomponowane przez Astora Piazzollę w wykonaniu JG Tango Project, a także zatańczyć tango argentyńskie.

  Rzeszowski Inkubator Kultury startuje z dwoma projektami adresowanymi nie tylko do młodych osób. Pierwszy z nich to Akademia Wolontariatu, dzięki której będzie można m.in. zajrzeć za kulisy największych wydarzeń kulturalnych organizowanych w mieście. Do udziału w tym projekcie można zapisywać się do końca lutego. Drugi projekt uruchamiany przez RIK nosi nazwę „Działajmy”.

  W ramach tego projektu można przyjść do Inkubatora, zgłosić swój akces i samemu tworzyć kulturę, współpracując z osobami, które na co dzień, zawodowo, realizują kulturalne przedsięwzięcia. Zapewniamy wsparcie merytoryczne ale także finansowe.

  – mówił Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.

  źródło: UM Rzeszów

  Swoje propozycje na ferie przygotował także Teatr Maska. Już 20 lutego teatr zaprasza na sztukę adresowaną do najmłodszych widzów – „Statek Noego”. W Masce będzie można zobaczyć także „Bambusową księżniczkę” a także spektakl „O mniejszych braciach św. Franciszka”.

  Inna nasza instytucja – Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa zaprasza w sobotę 26 lutego na wernisaż wystawy „To jest rzecz wtórna” Anny Hartman-Ksycińskiej. Dzień później w Galerii odbędzie się premiera książki „To jest rzecz wtórna”.

  – mówiła Katarzyna Pawlak, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

  źródło: UM Rzeszów

  Moc atrakcji na czas zimowych ferii przygotowały Rzeszowski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury, Muzeum Dobranocek, Wydział Sportu i Rekreacji UM i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna.

  RDK w tym roku atrakcje na ferie przygotował pod hasłem „Nie ma nudy na osiedlu”. Przygotowaliśmy 330 miejsc na półkoloniach, podczas których dzieci będą się uczyć tańczyć, śpiewać, bawić podczas wycieczek po Rzeszowie. Wracamy także do bardzo popularnej w okresie letnim Akademii Smyka. Tym razem będzie to Zimowa Akademia Smyka – cykl 12 spotkań, podczas których będzie sporo warsztatów kreatywnych, a także np. karaoke, gier planszowych. Ważnym projektem dla nas będzie „Przestrzeń dla młodej sztuki”. Chcemy zaprosić rzeszowskich artystów – amatorów do zaprezentowania swojego dorobku w przestrzeni domów kultury. Pomożemy zorganizować pierwszą wystawę, pierwszy koncert, pierwsze warsztaty. Gwarantujemy pomoc merytoryczną, zaplecze techniczne.

  – informowała Marzena Styga-Durak, dyrektor RDK.

  Szczegółowe atrakcje „Ferii zimowych w Rzeszowie” będzie można znaleźć na stronie internetowej www.erzeszow.pl.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -