28,5 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  Szlachetna akcja rzeszowskich policjantów. Oddali aż 75 litrów krwi

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zdajemy sobie sprawę, że dzięki oddawaniu krwi można uratować komuś życie. Pandemia koronawirusa spowodowała jednak ogromne braki tego daru życia w bankach krwi. Aby je wspomóc policjanci, zrzeszeni w Klubie Honorowych Dawców Krwi PCK przy Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie oddali łącznie 75 litrów krwi.

  Członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie, w 2021 roku oddali łącznie 75 litrów krwi, w tym płytki krwi oraz osocze. Jak sami podkreślają, osiągnięcie tego wyniku było efektem ogromnego zaangażowania członków klubu, dzięki czemu, ilość oddanej krwi jest tak duża.

  fot. materiały na stronie Policji Podkarpackiej

  Funkcjonariusze Policji przez ostatnie 12 miesięcy bardzo aktywnie udzielali się jako Honorowi Dawcy Krwi w Regionalnych i Mobilnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Policjanci uczestniczyli w akcjach takich jak „Mundurowe braterstwo krwi” oraz odpowiadali na każdą akcję zainicjowaną przez RCKiK w Rzeszowie.

  W minionym roku szczególne znaczenie miało oddawanie osocza przez ozdrowieńców. Ich osocze okazało się skuteczną metodą leczenia osób zakażonych Sars-Cov-2. Zawarte w nim przeciwciała neutralizują wirusa i pozwalają szybciej pokonać infekcje. Dlatego policjanci tak chętnie włączyli się w walkę o zdrowie i życie osób potrzebujących tego bezcennego leku.

  fot. materiały na stronie Policji Podkarpackiej

  Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie wraz z Dowódcą Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie złożyli serdeczne podziękowania wszystkim policjantom, którzy dobrowolnie i bezinteresownie dzielili się tym najcenniejszym darem, jakim jest krew.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -