niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  WDK zaprasza do udziału w drugiej edycji Festiwalu Twórczości Bluesowej „Ziemia Dzieciństwa”

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zbliża się druga edycja Festiwalu Polskiej Twórczości Bluesowej „Ziemia Dzieciństwa”. Festiwal ma pomóc zaprezentować się amatorskim muzykom szerszej publiczności. Czekają warsztaty oraz przegląd muzyczny.

  Nazwa Festiwalu „Ziemia dzieciństwa”, harmonijnie parafrazuje tytuł utworu Tadeusza Nalepy pt. „Rzeka dzieciństwa”, artysty wywodzącego się z podrzeszowskiego Zgłobnia, związanego z Rzeszowem i z powodzeniem wpasowuje się w realizowaną od wielu lat działalność koncertową i edukacyjną Wojewódzkiego Domu Kultury, który jest głównym organizatorem wydarzenia. Za sprawą Festiwalu organizatorzy chcą kontynuować bogate tradycje tworzenia i wykonywania muzyki bluesowej w naszym kraju i pragną zarażać propagowanym gatunkiem muzyki kolejne pokolenia Polaków.

  źródło: strona WDK na Facebooku

  Festiwal jest adresowany do muzyków amatorów – co istotne bez dorobku płytowego lub kontraktu z wytwórnią, czy managementem, którzy posiadają potencjał muzyczny i ponadprzeciętne uzdolnienia artystyczne, które chcą zaprezentować w szerszym gronie publiczności.

  Wzorem roku ubiegłego w ramach festiwalu odbędą się warsztaty wokalno-instrumentalne w trzech miejscowościach województwa podkarpackiego. W tym roku będą to Radymno, Ropczyce i Niwiska. Warsztaty z doskonałymi muzykami z Markiem Bałatą i Robertem Luberą na czele odbędą się podczas ferii zimowych w lutowe weekendy. W ramach warsztatów w każdej z trzech miejscowości odbędzie się także recital Marka Bałaty z zespołem.

  źródło: strona WDK na Facebooku

  Całość festiwalu zakończy przegląd muzyczny, który odbędzie się w Rzeszowie 4 marca. Do przeglądu zgłaszać się mogą wszyscy muzycy amatorzy, także nie uczestniczący w warsztatach. Regulamin oraz więcej szczegółów na stronie WDK.

  Festiwal honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com