piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce już w lutym w Rzeszowie

  Polecamy

  Dawid Micał
  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  W kolejny weekend Rzeszów będzie gościł najlepszych młodych lekkoatletów w Polsce. W obiektach Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski juniorów do lat 18 i 20. Zawody takiej rangi to dla miasta prawdziwe sportowe święto.

  Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski juniorów do lat 18 i 20 odbędą się w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym przy ulicy Cichej w dniach 11-13 luty. W zawodach w Rzeszowie weźmie udział krajowa śmietanka młodych lekkoatletów. To m.in. Kornelia Lesiewicz, członkini sztafety 4×400 m na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Będą zawodnicy, którzy już teraz biją rekordy Polski, jak Kacper Lewalski, Martyna Seń, czy Magdalena Niemczyk, która w sobotę w biegu na 200 metrów otarła się o rekord Polski juniorek. Do jego pobicia zabrakło tylko 0,06 sekundy, a jej wynik jest aktualnie najlepszym w tabelach juniorskich w Europie.

  O szczegółach imprezy organizatorzy, przedstawiciele miasta, Uniwersytetu Rzeszowskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki rozmawiali podczas wczorajszej konferencji prasowej.

  fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

  Jako miasto wkraczamy z nowym obiektem na tę mapę i podejmujemy wielkie wyzwanie, zapraszając jednocześnie mieszkańców Rzeszowa do wspólnego kibicowania i śledzenia wyników

  – mówi Konrad Fijołek.

  Zbigniew Polakowski, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki podkreśla, że hal lekkoatletycznych w Polsce jest bardzo mało. Ta w Rzeszowie jest trzecią, na której takie mistrzostwa mogą się odbywać. Posiada odpowiednie warunki i parametry torów, dzięki temu Rzeszów będzie teraz jednym z najważniejszych miast na mapie lekkoatletycznej Polski.

  Dziękuję za pomoc miastu i uniwersytetowi i PZLA. Dzięki ich zaangażowaniu, także finansowemu jesteśmy wstanie zaprosić na zawody najlepszych zawodników i zapewnić rywalizację na najwyższym poziomie. Od wielu tygodni co tydzień organizujemy tu wspólnie z uniwersytetem zawody i mitingi, które są dla nas przetarciem przed mistrzostwami Polski

  – mówi Michał Titinger, prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. I podkreśla, że organizacyjnie zawody są dopięte na ostatni guzik.

  Prezes Michał Titinger powiedział także, ile medali są w stanie wywalczyć reprezentanci Podkarpacia.

  Mamy wielu zawodników lokalnych, którzy powalczą o medale. Myślę chociażby o chodziarzach, którzy zazwyczaj z zawodów takiej rangi przywożą 3-5 medali. Jest Agata Puzio startująca na dystansie 400 metrów, która w lecie zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych we Włocławku. Liczę także na świetny występ Alicji Wysockiej w skoku wzwyż. Myślę, że około 10 medali jako Podkarpacie będziemy w stanie wywalczyć

  Z powodu obecnej pandemii nie wiadomo, czy i ilu widzów będzie mogło śledzić zmagania sportowców z widowni. Organizatorzy nie wykluczają, że hala zostanie zamknięta dla widzów. Niezależnie od decyzji, transmisję na żywo będzie można oglądać w Internecie. Zaplanowano profesjonalną relację realizowana przy użyciu siedmiu kamer.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com