27,1 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Studenci z Koła Machine Learning Politechniki Rzeszowskiej laureatami konkursu BITEhack

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Studenci z Koła Naukowego Machine Learning, działającego na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej, osiągnęli sukces w czwartej edycji konkursu programistyczno-robotycznego BITEhack.

  Studenci z Koła Naukowego Machine Learning  – Patryk Gronkiewicz, Sławomir Jasina, Piotr Krawiec i Hubert Mazur (zespół „Log-Normal People”) wzięli udział w czwartej edycja konkursu odbyła się 15–16 stycznia br. w Klubie Studio Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

  Studenci odnieśli sukces. Zdobyli 2. miejsce w kategorii AI w konkursie programistyczno-robotycznym BITEhack, organizowanym przez Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków.

  BITEhack to konkurs skierowany do studentów. Wydarzenie zakłada wykonanie projektu o zadanej tematyce w ciągu 24 godzin, w zespołach maksymalnie czteroosobowych. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 120 osób, które zmierzyły się w trzech kategoriach: klasycznej, robotycznej oraz AI. Tematyka konkursu w kategorii AI dotyczyła „wykrywania i korekty negatywnych emocji oraz zachowań w sieci”.

  Zdobyte przez studentów z Koła Naukowego Machine Learning miejsce na podium oznacza, że stworzony przez nich prototyp aplikacji ma potencjał komercyjny.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -