28,5 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  Powstanie skrzyżowanie nowej drogi z al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego oraz odcinek trasy

  Polecamy

  Maja Sokołowska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa, radni zarezerwowali w budżecie nieco ponad 2 mln zł na budowę pierwszego odcinka nowej, ważnej drogi na północy miasta. Powstanie skrzyżowanie nowej drogi z al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego oraz odcinek trasy o długości ok. 200 metrów.

  Droga, która połączy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego z ul. Lwowską będzie dużą i ważną inwestycją. W przyszłości odciąży ul. Lwowską i lepiej skomunikuje szybko rozwijające się tereny osiedli Pobitno i Wilkowyja

   – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

  Droga, która  połączy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego z ul. Lwowską będzie miała ok. 2,5 km długości. Inwestycja będzie realizowana w trzech etapach. Przetarg na wybór wykonawcy tej inwestycji powinien zostać ogłoszony w ciągu kilku najbliższych tygodni.

  Ten odcinek drogi zapewni lepsze skomunikowanie strefy biznesowo-produkcyjnej, które rozwija się w sąsiedztwie al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Właściciele firm tam działających deklarują, że sami sfinansują rozbudowę dróg na terenie strefy, jeśli miasto doprowadzi do niej swoją drogę. Będzie to świetny przykład dobrego montażu środków publicznych i prywatnych, który wpłynie na rozwój tej strefy

  – dodaje prezydent Rzeszowa.

  W tym roku, oprócz budowy pierwszego odcinka, miasto będzie chciało rozpocząć projektowanie drugiego odcinka trasy – o długości ok. kilometra. Dokumentacja ma być gotowa w 2023 roku.

  Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -