czwartek, 25 kwietnia, 2024
spot_img
+

    Projekt #PoznajMYPodkarpackie – innowacyjny sposób na poznanie regionu poprzez Geocaching

    Polecamy

    Kinga Skowron
    Kinga Skowron
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Uczniowie i absolwenci tarnobrzeskiego ,,Hetmana” realizują innowacyjny projekt pod nazwą #PoznajMYPodkarpackie. Poprzez grę terenową – Geocaching zachęcają do poszukiwania skrytek w różnych miejscowościach naszego regionu. Projekt powstaje w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

    #PoznajMYPodkarpackie to kontynuacja projektu #PoznajMYTarnobrzeg. Twórcy projektu postanowili działać ambitniej, bo na skalę całego województwa podkarpackiego.

    fot. materiały ze strony projektu

    Celem, jaki przyświeca twórcom projektu jest pokazanie młodzieży jedną z najbezpieczniejszych form dobrej zabawy na świeżym powietrzu w czasach pandemicznych. Tą formą jest Geocaching – poszukiwanie ukrytych skrytek.

    Geocaching to wyjątkowa gra terenowa, w której można uczestniczyć o dowolnej porze dnia i nocy. Na poszukiwania można się wybrać z przyjaciółmi, rodziną bądź samemu – dzięki czemu ograniczamy kontakt międzyludzki do minimum.

    fot. materiały ze strony projektu

    Regularnie ukrywamy skrytki w kolejnych miastach podkarpacia, dzięki czemu zwiększamy szanse na odnalezienie keszy w Twoim mieście! Obecnie nasze pojemniki znajdziesz w Tarnobrzegu i Rzeszowie, a już wkrótce także i w Stalowej Woli, Nisku, Baranowie Sandomierskim czy w Nowej Dębie. Lista potencjalnych miejsc cały czas się poszerza – cenimy zdanie najbardziej zainteresowanych, czyli młodzieży! Dziś znajdujemy się w miejscu, w którym na dobre funkcjonuje nasz projekt. Ukryliśmy kilka skrytek, które odnaleźć może każdy zainteresowany. Są one dostępne w oficjalnej aplikacji mobilnej Geocaching oraz na stronie internetowej geocaching.com

    – informuje jeden z twórców projektu Kacper Janczy.

    fot. materiały ze strony projektu

    Projekt działa również w mediach społecznościowych – na Facebooku, Instagramie, TikToku czy YouTube. Już wkrótce na ulicach wybranych miast województwa podkarpackiego pojawią się także plakaty, ulotki i naklejki.

    Projekt powstaje w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. W trakcie drugiej edycji projektu, jego realizatorom udało się dotrzeć już do ponad 30 000 osób.

    fot. materiały ze strony projektu
    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com