25 C
Rzeszów
piątek, 20 maja, 2022
+

  Projekt #PoznajMYPodkarpackie – innowacyjny sposób na poznanie regionu poprzez Geocaching

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Uczniowie i absolwenci tarnobrzeskiego ,,Hetmana” realizują innowacyjny projekt pod nazwą #PoznajMYPodkarpackie. Poprzez grę terenową – Geocaching zachęcają do poszukiwania skrytek w różnych miejscowościach naszego regionu. Projekt powstaje w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

  #PoznajMYPodkarpackie to kontynuacja projektu #PoznajMYTarnobrzeg. Twórcy projektu postanowili działać ambitniej, bo na skalę całego województwa podkarpackiego.

  fot. materiały ze strony projektu

  Celem, jaki przyświeca twórcom projektu jest pokazanie młodzieży jedną z najbezpieczniejszych form dobrej zabawy na świeżym powietrzu w czasach pandemicznych. Tą formą jest Geocaching – poszukiwanie ukrytych skrytek.

  Geocaching to wyjątkowa gra terenowa, w której można uczestniczyć o dowolnej porze dnia i nocy. Na poszukiwania można się wybrać z przyjaciółmi, rodziną bądź samemu – dzięki czemu ograniczamy kontakt międzyludzki do minimum.

  fot. materiały ze strony projektu

  Regularnie ukrywamy skrytki w kolejnych miastach podkarpacia, dzięki czemu zwiększamy szanse na odnalezienie keszy w Twoim mieście! Obecnie nasze pojemniki znajdziesz w Tarnobrzegu i Rzeszowie, a już wkrótce także i w Stalowej Woli, Nisku, Baranowie Sandomierskim czy w Nowej Dębie. Lista potencjalnych miejsc cały czas się poszerza – cenimy zdanie najbardziej zainteresowanych, czyli młodzieży! Dziś znajdujemy się w miejscu, w którym na dobre funkcjonuje nasz projekt. Ukryliśmy kilka skrytek, które odnaleźć może każdy zainteresowany. Są one dostępne w oficjalnej aplikacji mobilnej Geocaching oraz na stronie internetowej geocaching.com

  – informuje jeden z twórców projektu Kacper Janczy.

  fot. materiały ze strony projektu

  Projekt działa również w mediach społecznościowych – na Facebooku, Instagramie, TikToku czy YouTube. Już wkrótce na ulicach wybranych miast województwa podkarpackiego pojawią się także plakaty, ulotki i naklejki.

  Projekt powstaje w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. W trakcie drugiej edycji projektu, jego realizatorom udało się dotrzeć już do ponad 30 000 osób.

  fot. materiały ze strony projektu
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -